Мобільний додаток

Експерти прогнозують Зеленському падіння рейтингу, а Вакарчуку — 10% у парламенті

16.05.2019 р., 14:37

Політична партія Святослава Вакарчука — цікавий проект, який імовірно має шанси залучити 10% електорату на парламентських виборах. Таку думку озвучив в ефірі Українського радіо політтехнолог Петро Охотін. Водночас, за словами журналіста Сергія Бережного, такі перспективи викликають сумніви.

 

Ведучий: Роман Коляда

 

Парламент призначив інавгурацію Володимира Зеленського на 20 травня, у зв’язку з чим з’явилися ризики, щодо його дострокового розпуску. Ситуацію з обережністю беруться прогнозувати навіть досвідчені аналітики, адже з запуском передвиборчої кампанії на арену виходять нові політичні сили, серед яких дві — абсолютно невідомі досі, з амбіціями "змінити все" — партія "Слуга народу" Володимира Зеленського та "Голос" Святослава Вакарчука.

"Я вважаю, що зараз процеси підуть дуже цікаві. По-перше, "Слуга народу", який набрав значний рейтинг виключно завдяки президентській кампанії і постаті Володимира Зеленського. Що зараз буде відбуватися з рейтингом партії, враховуючи, що рейтинг Зеленського потрібно буде підтримувати, а він посиплеться, і дуже швидко. Я гадаю, що за місяців два він знизиться наполовину, і якщо не відбудеться серйозного політичного поступу, то цей рейтинг впаде до 20% приблизно. І таким чином, звільниться велике електоральне поле для інших політичних сил. Але чи буде це "Голос", я дуже сумніваюся", — вважає Сергій Бережний.

Сергій Бережний

Натомість політтехнолог Петро Охотін назвав партію "Голос" цікавим проектом:

"Вони оголосили людей, які з ними йдуть: ми бачимо, що там є Соломія Бобровська, яку ми знаємо як голову ОДА, Ярослав Юрчишин — директор Transparency International. В даному випадку Вакарчук, враховуючи, що в нього низький антирейтинг, у порівнянні з Садовим, з Гриценком, з іншими в цій ніші —  може цілком цю нішу забрати. Тобто мова йде про таких 10% людей з праволіберальною риторикою, які є проукраїнськими, які за вільні реформи, за прозахідний курс .

  

Петро Охотін

Рейтинги Андрія Садового низькі, як йому зараз рятувати цю ситуацію — це буде важко. Тут Вакарчук якраз, як новий лідер, приходить і це все забирає. Побачимо, як він достукається до звичайних виборців, до тих виборців, яких турбує питання тарифів, низьких зарплат. Яка в нього буде позиція по конфлікту на Донбасі, але проект поки що цікавий і перспективний", — говорить Петро Охотін.

Слухайте денний ефір повністю за посиланням та дивіться пряму трансляцію на нашій сторінці у Facebook.

Новини по темі