Мобільний додаток

Конституційний суд за один день змінив голову

14.05.2019 р., 22:27

Увечері 14 травня стало відомо про нові зміни в ешелоні перших осіб держави: на спеціальному пленарному засіданні Головою Конституційного Суду України обрано Наталю Шапталу.  Про це проінформував відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу. 

Станіслав Шевчук, який  до сьогодні  обіймав посаду голови суду, назвав ситуацію переворотом, у якому звинувачує чинного президента Порошенка, та пообіцяв звернутися до правоохоронних органів з відповідними заявами.

Голову Суду обирають на спеціальному пленарному засіданні Суду лише на один трирічний строк. Відповідно до статті 16 Закону України "Про Конституційний Суд України" суддя Конституційного Суду призначається на дев’ять років без права бути призначеним повторно. Дев’ятирічний строк судді Конституційного Суду України Наталі Шаптали спливає у вересні 2019 року. Тож очолюватиме найвищу судову установу держави нова голова лише до кінця літа.

Нагадаємо, 14 травня 2019 року відбулися збори суддів Конституційного Суду України, на яких судді КСУ ухвалили Рішення про недовіру Голові Конституційного Суду України Станіславу Шевчуку та перейшли до спеціального пленарного засідання.

Конституційний Суд України на спеціальному пленарному засіданні прийняв Постанову про звільнення Станіслава Шевчука з посади судді Конституційного Суду України на підставі пункту 3 статті 21 Закону України "Про Конституційний Суд України".

ДовідкаНаталю Шапталу було призначено суддею Конституційного Суду України X з’їздом суддів України, присягу вона склала 21 вересня 2010 року.

Фото: Юридична газета

Конституційний суд за один день змінив голову

Новини по темі