Мобільний додаток

Патріарх Філарет завжди вважав, що ПЦУ має отримати патріарше довершення — Єленський

14.05.2019 р., 19:14

Патріарх Філарет завжди вважав, що Православна церква України має отримати патріарше довершення, зауважує народний депутат України, заступник голови комітету Верховної ради України з питань культури і духовності Віктор Єленський. Про це він повідомив вефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері".

Ведучі:

Юрій Табаченко, Олена Зелінченко

"Архієрейський собор, яки відбувся в грудні 2018 року, ухвалив розпустити Українську православну церкву Київського Патріархату для того, аби було створено єдину Православну церкву України, якій потім у січні було і надано томос про автокефалію. Під цим рішенням є підписи архієреїв, у тому числі і патріарха Філарета. Таку ж ухвалу випустила Українська автокефальна православна церква", — зазначив Віктор Єленський.

Єленський зауважив, що Православна церква України стикалася, стикається і буде стикатися з викликами для її єдності та спробами її зруйнувати.

"З іншого боку, про значення томосу та визнання автокефалії Православної церкви України так часто наголошується, що ніхто не ставить під сумнів. Томос для Православної церкви України дуже схожий на томоси, які отримала румунська, болгарська, албанська, чеська, сербська та інші церкви. Є тільки інші відмінності. По-перше, жодна з церков не отримувала томос у прямому ефірі, у ХІХ столітті це було проблематично. І жодна церква на отримувала томос при такому тотальному спротиву, який чинила російська держава. Взагалі держави не чинили спротив тій чи іншій церкві. Тому Православна церква України стикалася, стикається і буде стикатися з викликами для її єдності та спробами її зруйнувати", — сказав він.

Нардеп зауважив, що патріарх Філарет завжди вважав, що Православна церква України має отримати патріарше довершення.

"Патріарх Філарет завжди вважав, що Православна церква України має отримати патріарше довершення. Серед 15 православних автокефальних церков далеко не всі мають патріарше завершення. Але патріарх Філарет вважає, що українці звикли до того, що українська церква має очолюватись патріархом і хотіли б мати таке завершення", — прокоментував Єленський.

Єленський висловив думку, що "патріарше достоїнство українській православній церкві належить, і колись воно обов’язково буде".

Читайте також — Примхи Філарета є однією з причин призупинення визнання ПЦУ — релігієзнавець

Як повідомляється, почесний патріарх Православної церкви України Філарет 9 травня заявив, Українська православна церква Київського Патріархату, патріархом якої він був, ще існує.

Нагадаємо, на Об'єднавчому соборі  6 січня у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій передав Митрополиту Київському та Предстоятелю Православної церкви України Епіфанію Томос про автокефалію Православної церкви України.

15 грудня минулого року на Об’єднавчому соборі архієреї церков обрали Митрополита Епіфанія предстоятелем Православної церкви України та прийняли статут новоствореної Православної церкви України.

Прослухати повну версію.

На фото— Віктор Єленський

Патріарх Філарет завжди вважав, що ПЦУ має отримати патріарше довершення — Єленський

Новини по темі