Мобільний додаток

Програма Східного партнерства для України може переглянутись після виборів до Європарламенту — Іщенко

13.05.2019 р., 09:33

Програма Східного партнерства для України може бути переглянута після виборів до Європарламенту, вважає заступниця директора Інституту світової політики Наталя Іщенко. Про це вона повідомила в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку", наголосивши, що саме у межах Східного партнерства Україна отримала безвіз, підписала Угоду про асоціацію і ввійшла у зону вільної торгівлі.

Ведучий:

Богдан Буткевич

"Програма Східного партнерства передбачає створення зони безпеки на східних кордонах Європейського Союзу. Такого типу програми працюють з країнами Азії та Африки", — зазначила Наталя Іщенко.

Іщенко зауважила, що саме у межах Східного партнерства Україна отримала безвіз, підписала Угоду про асоціацію і ввійшла у зону вільної торгівлі.

"Східне партнерство не є кроком у напрямку до вступу до ЄС і не веде до членства в Євросоюзі. Але це не означає, що наша співпраця у рамках Східного партнерства не веде до євроінтеграції. Саме у рамках Східного партнерства ми отримали безвіз, підписали Угоду про асоціацію і ввійшли у зону вільної торгівлі. Де-факто ми стаємо більш європейською країною", — сказала вона.

Іщенко висловила думку, що програма Східного партнерства для України може бути переглянута після виборів до Європарламенту.

"На ювілейному саміті Східного партнерства питання його реформування не буде розглянуто, тому що у травні будуть вибори до Європарламенту, і взагалі зміниться все керівництво ЄС. Є прогнози, що зміниться політична сутність Євросоюзу, з’явиться більше євроскептиків, і, жаль, для України буде переглянута програма Східного партнерства. Інтенсивність цієї програма може бути зменшена через тенденції у самому Євросоюзі", — прокоментувала експертка.

Читайте також — Давід Стулік: в ЄС не сумніваються, що новий Президент України буде продовжувати європейський курс

Зазначимо, що Східне партнерство – зовнішня політика Європейського Союзу, яка охоплює 28 країн-членів ЄС та шість східноєвропейських країн, а саме: Україну, Молдову, Грузію, Азербайджан, Білорусь та Вірменію. Перший саміт за участю глав держав відбувся 7 травня 2009 р.

13 травня у Брюсселі відбудеться саміт з нагоди 10-річчя Східного партнерства.

Прослухати повну версію.

Фото — uazmi.org

Програма Східного партнерства для України може переглянутись після виборів до Європарламенту — Іщенко

Новини по темі