Мобільний додаток

Від початку своєї роботи Вищий антикорупційний суд буде перевантажений справами — Попов

12.05.2019 р., 18:25

Від початку своєї роботи 5 вересня Вищий антикорупційний суд буде перевантажений справами, переконаний народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради  України з питань запобігання та протидії корупції Ігор Попов. Про це він повідомив в ефірі Українського радіо в програмі "Під прицілом".

Ведучий:

Сергій Сулим

"За підсумками кадрового відбору суддів при формуванні Вищого антикорупційного суду можна сказати, що більш-менш баланс впливів збережений. Деякі з відібраних кандидатів пов’язуються з певними юридичними групами в Україні, а деякі — з юридичними групами за кордоном. Немає чорного чи білого, але й немає впливу монополії на роботу цього суду", — зазначив Ігор Попов.

Нардеп зауважив, що "Вищий антикорупційний суд майже нічим не відрізняється від діючих судів. Це такий самий український суд і такі самі працівники будуть працювати в апараті, тому і результати будуть приблизно такими ж".

На цю тему — Потрібно трохи почекати, поки з’являться перші вироки Антикорупційного суду — Жернаков

Попов додав, що від початку своєї роботи Вищий антикорупційний суд буде перевантажений справами.

"Всі справи, які до 5 вересня не будуть розглянуті у судах загальної юрисдикції, будуть передані до ВАСУ і будуть там розглядатись від самого початку. За оцінками Державної судової адміністрації це буде кілька тисяч судових справ. Від першого дня суд буде перевантажений і результатів не буде. З іншого боку, суспільство найбільше очікувало розгляду справ по топ-корупції, тобто по корупціонерах, які займали найвищі посади в країні", — сказав він.

Як повідомлялось, у Києві 11 квітня склали присягу 38 суддів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Нагадаємо, у межах судової реформи в країні формуються нові суди: Верховний Суд, Вищий антикорупційний суд та Вищий суд з питань інтелектуальної власності. Вища кваліфікаційна комісія суддів України 2 серпня 2018 року оголосила конкурс на 39 посад суддів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. 

6 березня Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) визначила переможців конкурсу на посади суддів Вищого антикорупційного суду.

Прослухати повну версію.

На фото — захід щодо призначення на посади суддів Вищого антикорупційного суду, president.gov.ua

Від початку своєї роботи Вищий антикорупційний суд буде перевантажений справами — Попов

Новини по темі