Мобільний додаток

Проліт української "Мрії" над садами Венеції не відбувся і перетворився на міф

9.05.2019 р., 14:29

Проліт найбільшого в світі літака АН-225 "Мрія" над Венеційськими садами в Італії — перетворився на міф, створений митцями української локації Бієнале.

Як повідомляє Громадське, яке вело пряму трансляцію з заходу, спершу була інформація, що за задумом, український літак пролетить на головною локацією Бієнале та кине тінь на павільйони інших держав.  Акцію назвали "Падаюча тінь Мрії на сади Джардіні".

Найбільший літак у світі мав стати музеєм-архівом на крилах: на борту планували помістити перелік з іменами усіх сучасних митців України.  

Однак, попри те, що сотні людей періодично направляли камери своїх телефнів в небо та жмурили очі від світла, споглядаючи хмари, тінь найбільшого в світі повітряного судна українського виробництва їх так і не накрила.

Формуванню української делегації на мистецький захід в Італії передував конкурсний відбір митців, проведений Міністерством культури, яке й визначало, хто і чим буде заповнювати український павільйон на Бієнале.

Про труднощі, які можуть виникнути з прольотом "Мрії" над Венецією, застерігали заздалегідь. Адже місто внесене до спадщини ЮНЕСКО, а для того, щоб створити тінь літака, він мав пролетіти доволі низько.

"Конференції оповідачів проходять одночасно, змішуються, накладаються одна на одну. Перетворюються на палімпсест. Єдине, що об'єднує, — одночасне читання основного міфу про політ над садами", — зазначили куратори під час української презентації.

Український павільйон буде вперше представлений в одному з центральних майданчиків — Арсенале.

Також у головному павільйоні форуму буде представлена робота Жанни Кадирової. Вона увійде до виставки "Щоб вам жити в цікаві часи" куратора Ральфа Ругофа.

Фото: Дзеркало тижня

Проліт української "Мрії" над садами Венеції не відбувся і перетворився на міф

Новини по темі