Мобільний додаток

Росія в бойовій готовності чекає, що їй допоможуть внутрішні процеси в Україні — військовий експерт

8.05.2019 р., 14:21

Наскільки реальний наступ Росії після інавгурації нового президента, аналізував в ефірі Українського радіо Ігор Романенко, генерал-лейтенант запасу, колишній заступник начальника Генштабу у 2006 – 2010 роках, кандидат військових наук.

 

Ведуча:

Тамара Гусейнова

 

За словами міністра оборони Степана Полторака, Росія посилює свої угрупування на Сході України, проводить ротацію та видимо готується до наступу. Ситуацію підтвердив та пояснив гість студії Ігор Романенко:

"Вони (РФ) вже в позаминулому році проводили навчання, в яких сформували угрупування військ на 250 тисяч військовослужбовців. Тобто ще два роки тому вони відпрацювали можливість почати широкомасштабну війну проти України. За минулий рік ситуацію цю ще більше, на жаль, посилили з точку зору стратегічної, тому що в Білорусь під видом спільної системи повітряної оборони було заведено російські війська, необхідні для того, щоб швидко розгорнутися і нанести удар Україні ще і з Півночі. По закінченні навчань частка військ була виведена, але необхідна техніка і озброєння заскладоване і тому ЗС РФ мають можливості нанести тепер уже стратегічний удар з Півночі, і це найближча відстань від кордону до столиці нашої держави".

За інформацією експерта, позиції Росії не лише тримаються на стабільному рівні — вони посилюються. Нещодавно було розгорнути дивізіон “Іскандерів» на таку відстань, щоб цими ракетами можна було накривати Київ. Більше 360 ракет можуть бути випущені одночасно. Пізніше, вже зараз, було розгорнуто ще одну батальйонно-тактичну групу.

"Керівництво Російської Федерації нарощує свій потенціал і утримує можливість почати широкомасштабну війну. Для того, щоб організуватися і це зробити, їм потрібно близько місяця часу", — говорить експерт.

Однак, він зазначає, що Росія поки що зайняла вичікувальну позицію, сподіваючись досягти своїх цілей, опираючись на внутрішньо-політичну ситуацію в Україні. З цієї точки зору, процес зміни влади в України є небезпечним перехідним періодом: ще не закінчилися президентські перегони і вже держава фактично знаходиться в процесі зміни парламенту.

"Керівництво РФ це в своїх діях враховує, і на теперішній час вони вважають, що більш ефективно і доцільно та менш затратно використати саме внутрішній процес в Україні для досягнення своєї мети. Використати п'яту колону, своїх прихильників в Україні, і таке інше. І за планом, який вони здійснюють, це є більш раціональним, ніж починати діяти військовим шляхом. Але якщо не складеться з використанням цих виборів, ситуації, дестабілізації — військова машина РФ готова", — міркує Ігор Романенко і нагадує про анексію Криму, для якої було використано найбільш нестабільний час в Україні.


Більше — слухайте тут. Друга частина розмови  за посиланням

Фото: Радіо Свобода

Росія в бойовій готовності чекає, що їй допоможуть внутрішні процеси в Україні — військовий експерт

Новини по темі