Мобільний додаток

В шоу-бізнесі існує упередженість проти жінок – гендерна експертка

6.05.2019 р., 12:07

Про те, чи існують в шоу-бізнесі вікова та гендерна упередженість, в ефірі "РанокПРО" розповіла гендерна експертка Марія Дмитрієва.

Ведучі:

Ярина Скуратівська, Євген Павлюковський

На думку Марії Дмитрієвої, в шоу-бізнесі складно говорити про ейджизм, тому що, наприклад, на західному музичному ринку досі залишаються популярними і навіть легендарними деякі музиканти та рок-гурти, які вийшли на сцену ще у 60-их.

"Але коли жінки, які починали паралельно з ними і які мали не менший вплив на розвиток рок-музики, намагаються вийти на сцену і співати, на них реагують значно агресивніше. На це скаржилася і Мадонна, і Шер, і гурт Heart. Упередженість проти жінок у цьому плані спрацьовує значно сильніше, ніж вікова", – розповіла експертка.

Водночас, проти молодих дівчат також спрацьовує певна гендерна упередженість, пояснює Марія Дмитрієва.

"Від молодих дівчат очікують, що вони будуть поводитися сексуально привабливо. А коли вони цього не роблять і зосереджуються на своїй музиці, вони отримують вкрай негативну реакцію на таку свою поведінку, – наголошує експертка. – Будь-які спроби говорити про те, що їх продюсери поводяться з ними неетично, примушують до сексу і просто ґвалтують – це все замовчується. Ці жінки не отримують ні захисту, ні підтримки і втрачають права на свої музичні твори, які потім не можуть виконувати, незважаючи на те, що вони їх створили і записали".

Подібну ситуацію можна бачити і на українському телебаченні, додає Марія Дмитрієва.

"У якості ведучих ми можемо бачити чоловіків будь-якого віку, від молодих до старших. Але жінок-ведучих, старших за 40 років, значно менше. І усі вони є конвенційно красивими", – підсумувала гендерна експертка.

Раніше юристка розповіла, як українці ставляться до сексуального насильства.

Фото million-wallpapers.ru

В шоу-бізнесі існує упередженість проти жінок – гендерна експертка

Новини по темі