Мобільний додаток

Компанія-посередник, контракт і форма розрахунків: на що звертати увагу під час працевлаштування за кордоном

5.05.2019 р., 14:10

Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник розповів, на що звертати увагу українцям, які хочуть працевлаштуватися за кордоном. В ефірі Українського радіо в програмі "Ранковий формат" він назвав головні моменти, які є маркерами для безпечної роботи за межами України.

"На території України потрібно звертатися лише до ліцензованих компаній і звертати увагу на такий момент – на сьогодні ліцензовані компанії не беруть грошей за працевлаштування українців. В усьому світі за працевлаштування посереднику платить замовник послуги, тобто роботодавець. Українські компанії, які мають сталі контакти з іноземними компаніями, вони отримують гроші саме від роботодавців іноземних і не беруть грошей взагалі з українців ані за консультаційні послуги, ані за щось інше. Людина сплачує лише за купівлю квитка і купує страховий поліс", – наголошує він.

Крім того, за словами Воскобойника, іноземний роботодавець зобов’язаний надати контракт двома мовами. 

"Коли ви виїжджаєте за кордон навіть, якщо ви не розумієте якихось юридичних хитрощів, найголовніше – якщо ви офіційно працевлаштовуєтеся, то роботодавець зобов’язаний видати вам контракт двома мовами, одна з яких повинна бути вам зрозумілою", – зазначає він.

Читайте також – Рабовласництво у сучасному світі: експертка розповіла, як убезпечити себе від трудової експлуатації

Фахівець звертає увагу на ще один важливий момент – якщо вам пропонують сплату заробітної плати готівкою, то такі роботодавці є шахраями.

"У будь-якій країні світу виплата заробітної плати здійснюється шляхом перерахування грошей на картковий рахунок. Картка оформлюється в місцевому банку. Коли гроші сплачуються у безготівковому вигляді, з цих грошей сплачуються податки", – зауважує  Воскобойник.

Він зауважує, що така форма розрахунків надає додаткові гарантії, а також гарантує відрахування на пенсійне забезпечення працівника. 

Перелік ліцензованих компаній можна знайти на сайті Міністерства соціальної політики, додає Воскобойник. 

Він зазначає, що за даними асоціації, за кордоном працюють близько 5 мільйонів українців, але це приблизні дані.

У грудні минулого року міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що близько 3,2 мільйона українців працюють за кордоном на постійній основі, а кількість непостійних працівників за кордоном "коливається в межах 7-9 мільйонів українців".

Прослухати ефір повністю

Фото - gazeta.lviv.ua
 

Компанія-посередник, контракт і форма розрахунків: на що звертати увагу під час працевлаштування за кордоном

Новини по темі