Мобільний додаток

Чому середземноморська дієта вважається найкращою – пояснює гастроентеролог

5.05.2019 р., 12:45

Гастроентеролог, дієтолог, кандидат медичних наук Галина Незговорова пояснила, чому середземноморську дієту вважають найкращою. В ефірі Українського радіо в програмі "Ранковий формат" дієтолог розповіла про головні принципи дієти.

"Є певні принципи, яких ми маємо дотримуватися. Основа харчування – це рослинна їжа, тобто багато овочів, фруктів, ягід, зелені. Це стосується продуктів місцевого походження, немає ніякого сенсу купувати дорогі екзотичні продукти. Використовують різні крупи, щонайменше двічі на день. Хліб з борошна грубого помелу краще, макарони з твердих сортів пшениці",  розповідає Галина Незговорова.

Як джерело білка вона рекомендує використовувати бобові – горох, різні сорти квасолі, нут, але нагадує, що перед приготуванням страв потрібно замочувати ці продукти.

Також, за словами гастроентеролога, варто щоденно вживати горіхи, насіння.

"З м’ясних продуктів бажано надавати перевагу птиці – курка, індичка, риба – хек, скумбрія. Страви з червоного м’яса потрібно зменшити до двох-трьох разів на тиждень", – зазначає дієтолог і додає, що варто повністю виключати з раціону перероблене м’ясо.

Читайте також: Чи корисний піст для організму — розповідає біологиня Дар’я Озерна

Галина Незговора зауважує, що до кожної страви потрібно додавати олію – найкращою вважається оливкова, хоча можна додати і лляної олії, краще використовувати мікси. 

Рекомендується триразове харчування, а спосіб приготування – запікання, на пару, без використання смаження.

Прослухати ефір повністю

Фото - pixabay.com

Чому середземноморська дієта вважається найкращою – пояснює гастроентеролог

Новини по темі