Мобільний додаток

Парубій: до Ради надійшли вже чотири постанови щодо скасування закону про мову

26.04.2019 р., 16:12

Голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що до парламенту надійшло чотири постанови про скасування закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Про це повідомляє сайт Верховної Ради.

Регламент Верховної Ради відводить дві доби на внесення подібних постанов. Голова парламенту наголосив, що відхилити ці постанови буде нескладно, але якщо скасувати їх раніше, ніж через дві доби, це може поставити під сумнів легітимність закону.

Парубій запевнив, що вся процедура під час схвалення цього закону була витриманою в межах закону і регламенту. 

"Нема про що турбуватись. На наступному пленарному засіданні невідкладно ми розглянемо всі ці постанови, невідкладно я підпишу закон про мову, невідкладно, і про це є повна домовленість, Президент Петро Порошенко підпише закон. Але ми не повинні дати жодного шансу щоб в Конституційному Суді був шанс для того, щоб поставити під сумнів Закон про українську мову", - наголосив Голова Парламенту.

"Колишні "регіонали" не заблокують закон, для цього у них немає жодних шансів", - пояснив Андрій Парубій.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної"У ньому зазначено, що єдиною державною офіційною мовою в Україні є українська. У документі  також визначено коло осіб, зобов'язаних вільно володіти державною мовою.

25 квітня закон було схвалено в другому читанні більшістю у Верховній Раді (278 голосів). На підтримку цього законопроекту висловилися низка українських мистецьких та громадських діячів, а також активні учасники громадянського суспільства. Під стінами парламенту з самого ранку розпочався мітинг на підтримку законопроекту.

Крім того, віце-прем'єр міністр України В'ячеслав Кириленко запевнив, що уряд готовий внести законопроект про захист мов національних меншин. 

Парубій: до Ради надійшли вже чотири постанови щодо скасування закону про мову

Новини по темі