Мобільний додаток

У Прип’яті запалили свічки в пам'ять про загиблих внаслідок Чорнобильської катастрофи

26.04.2019 р., 15:35

У Прип’яті в ніч на 26 квітня пройшла акція "Chornobyl.33. Запали свою свічку". В ефірі "ДеньПРО" учасниця акції, продюсерка фільму про Чорнобиль "Арка" Ірина Ніколаєнко поділилась враженнями від акції.

Ведуча:

Марія Сизон

У 33-ю річницю з аварії на Чорнобильській АЕС, у ніч з 25 на 26 квітня о 01:26 у покинутому місті Прип’ять запалили 33 свічки в пам'ять про людей, які загинули внаслідок аварії. Як розповіла Ірина Ніколаєнко, цього року акція була масштабнішою, аніж минулого року.

"Гостей було набагато більше, порівняно з минулим роком. Було включення з-за кордону, з Загребу, на зв’язку з нами були колишні мешканці цих місць, які також проводили подібну акцію. Як і у минулому році, ядром цієї акції стало запалення свічок", – поділилась учасниця акції.

Нічна акція стала своєрідною інсталяцією сумних подій 33-річної давнини: лунали сирени, звучали старі записи перемовин диспетчерів.

"Для мене це вже друга акція, я передбачала, що буде відбуватися. Але люди, які потрапили до Припяті вночі вперше… деякі навіть плакали. Це дійсно моторошно. Це дійсно страшно. І ти чітко відчуваєш, що відчували люди 33 роки тому, коли стався вибух", – ділиться Ірина Ніколаєнко.

Акцію планують продовжувати і робити все більш масштабною.

"Наступного року ми плануємо, що відбудеться масштабний телеміст. І я сподіваюся, що не тільки інші міста України, але й міста закордону приєднаються до нашої акції", – розповіла Ірина Ніколаєнко.

Нагадаємо, 33 роки тому, у ніч на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції стався вибух. Радіоактивна хмара, що утворилася після аварії, накрила територію не лише сучасних України, Білорусі та Росії, але й майже усієї Європи.

Фото ArtComb

У Прип’яті запалили свічки в пам'ять про загиблих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Новини по темі