Обирай пісні. Визначай переможця

Український парламент схвалив закон про державну мову

25.04.2019 р., 11:02

Верховна Рада схвалив закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Після розгляду останніх правок та виступів голів усіх фракцій спікер парламенту Андрій Парубій поставив на голосування законопроект №5617-д.

Свою підтримку задекларували фракції Блоку Петра Порошенка, "Самопоміч", "ВО "Батьківщина", Радикальної партії Олега Ляшка,  "Народного фронту", парламентська група "Воля народу".

"За" проголосували 278 народних депутатів; "проти" - 38.

Усього в залі зареєстровано 347 депутатів.

На підтримку цього законопроекту висловилися низка українських мистецьких та громадських діячів, а також активні учасники громадянського суспільства. Під стінами парламенту з самого ранку розпочався мітинг на підтримку законопроекту.

Віце-прем'єр міністр України В'ячеслав Кириленко запевнив, що уряд готовий внести законопроект про захист мов національних меншин. 

Читайте також: Березюк про схвалення закону щодо державної мови: буде непросто

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної". У ньому зазначено, що єдиною державною офіційною мовою в Україні є українська. У документі  також визначено коло осіб, зобов'язаних вільно володіти державною мовою.

Фото: Радіо Свобода

Український парламент схвалив закон про державну мову

Новини по темі