Мобільний додаток

Втримати зв'язок з реальністю допоможе спілкування з людьми – психолог

24.04.2019 р., 17:00

Як впоратися зі стресами та втримати зв'язок з реальністю, в ефірі "ДеньПРО" розповіла психологиня, членкиня Київської філії української спілки психотерапевтів Олена Коляда.

Ведуча:

Марія Сизон

Олена Коляда розповіла, що психологи отримують нібито подвійне психологічне навантаження, адже їм доводиться працювати і зі своїми проблемами, і з проблемами клієнтів. Тому психологам доводиться й самим звертатися по психологічну допомогу, а також обговорювати свої професійні складності з досвідченими колегами.

При цьому, поділилась психологиня, певною мірою допомогти собі впоратися зі стресом можна самостійно, але далеко не завжди.

"Яка мета психологічної допомоги? Я думаю, що все-таки в тому, щоб тримати зв'язок з реальністю. А тримати зв'язок з реальністю, що б не відбувалося, допомагає спілкування з іншими людьми. А коли ми закриваємося, нам складно відрізнити, чи це наша внутрішня реальність, чи це наша об’єктивна реальність", – пояснила психологиня.

На думку Олени Коляди, навряд можна говорити про існування якогось "імунітету" від стресів.

"Але як такий "імунітет" ми можемо сприймати здатність розрізняти свої проблеми та чужі, проблеми поточні й минулі, тобто фактично здатність долати тривогу. Тому що тривога, яка фактично нас затримує на реалізації наших життєвих цілей. Ця тривога збиває нас і змішує наші відчуття", – розповіла психологиня.

При цьому для подолання короткострокових проблем, стресів Олена Коляда радить використовувати різні техніки, які допомагають вам розслабитися.

"Це можуть бути будь-які медитативні техніки, будь-які релаксаційні техніки, техніки з оволодіння стресом. Це може бути будь-яка робота, що виконується руками, масаж, пересаджування квітів. Можливо, хороша їжа… – розповіла психологиня. – А якщо говорити про довгострокові – то тут я би радила зміцнювати стосунки в родині, з друзями. Адже це те, що надає нам впевненості і відчуття безпеки".

Фото Pexels.com

Втримати зв'язок з реальністю допоможе спілкування з людьми – психолог

Новини по темі