Мобільний додаток

Політолог: виборцями Зеленського керувала образа, а виборцями Порошенка — страх

21.04.2019 р., 21:07

Якою була мотивація виборців, які надали перевагу тому чи іншому кандидату в президенти, та чому період між першим і другим туром не спрацював на користь Петрові Порошенку  у спецефірі Українського радіо розповіли Андрій Маселюк, директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог" та політолог Олег Саакян.

 

Ведучі: 

Олена Зелінченко

Дмитро Хоркін

У ситуації, яку показали результати голосування, Володимир Зеленський асоціювався з інструментом, який може допомогти зробити злий жарт над діючою владою, вважає політолог Олег Саакян:

"На цих виборах мотиви були емоційними, це не раціональні вибори, це вибори не "за", а "проти", коли більшість виборців голосувала проти опонента. Коли люди голосують "проти", вони не хочуть чути, що обіцяє чи зробив кандидат, вони шукають аргументів "проти". Відповідно, змісту ми не побачили, передвиборчий процес — це референдум по діючій владі", — сказав він.

Експерт наголошує, що якщо виборцями Зеленського керувала образа, то виборцями Порошенка керувала емоція страху:

"Мотивація голосувати за Петра Олексійовича багато в чому була проти Зеленського як  недопущення втілення цієї картинки і недопущення гіршого".

Виборець, який обрав на цих виборах постать Зеленського, за словами політолога, — це строкатий виборець, який має різновекторні очікування та потреби.

Чому цього виборця не вдалося завоювати Петрові Порошенку після першого туру, пояснює Андрій Маселюк, директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог":

"Другий раз, "секонд-хенд" тут не проходить. З Порошенком на рівні обіцянок другий раз вже не можна було".

Він наполягає, що після 31 березня Петру Порошенку слід було зробити рішучі кроки, і не просто на рівні обіцянок, а практичні дії.

"У нього працює дуже професійна команда радників, технологів, і я очікував що за ці три тижні їм потрібно буде провести ще 1 виборчу кампанію — якісно іншу. Потрібно було втілити практичні кроки — не росто пообіцяти, а зробити хоча б заділ такий щоб виборець повірив", зауважив Андрій Маселюк.

Дивіться ефір програми за участю експертів:

За попередніми даними Національного екзит-полу, станом на 18:00 у другому турі президентських виборів за Володимира Зеленського проголосували 73,2% виборців, Петра Порошенка підтримали 25,3%. 

Відповідно до законодавства, якщо до бюлетеня для повторного голосування було внесено дві кандидатури, обраним президентом України вважається кандидат, який за підсумками повторного голосування одержав більшу, ніж інший кандидат, кількість голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.

Слухайте ефір у запису тут.

Політолог: виборцями Зеленського керувала образа, а виборцями Порошенка — страх

Новини по темі