Мобільний додаток

Старіков про затримання підозрюваних у вбивстві Шаповала: зараз важливо знайти групу, яка готувала вибухівку

18.04.2019 р., 10:33

Полковник запасу контррозвідки СБУ Олег Старіков заявляє, що після затримання сімох представників російської розвідки за підозрою у вбивстві Максима Шаповала важливо знайти групу, яка готувала вибухові пристрої. Про це він завив в програмі "Сьогодні.Зранку" в ефірі Українського радіо.

Ведучий:

Богдан Буткевич

"Це результати оперативно-розшукових заходів Служби безпеки разом з військовою прокуратурою показує те, що Головне Управління Генштабу ЗС РФ проводить стосовно України розвід-підривну діяльність скеруванням на територію України диверсійно-терористичних груп. Дійсно ДРГ, які виходять в міста, складаються з семи чоловік. Що найбільше дивує в тактиці дій: те, що вони почали залучати інгушів (Тимур Дзортов). В принципі, такого раніше не було. Раніше залучали осетинців, чеченців, зараз інгушів. Є 2-3 кадрових співробітники, решта — завербовані", — розповідає Олег Старіков.

За його словами, ще однією особливістю є те, що координують роботу зі сторони розвідувальних операцій — ФСБ.

"Завжди була конкуренція між ГРУ та ФСБ, а цю операцію курував департамент ФСБ. В принципі, це потрібно все перевіряти, наші спецслужби мають це враховувати. Бойовиків, фактично смертників, почали шукати серед тих, на кого є контрматеріали, на них покладалася в основному "брудна" робота", — каже Олег Старіков.

Підполковник наголошує, що зараз надзвичайно важливо знайти групу, яка готувала ці вибухові пристрої — це принципове питання, яким мають зайнятися спецслужби.

"Вони завели сюди не лише бойовиків (декілька груп), але ще раніше завели сюди людей, які готують вибухові речовини. Невідомо, чи взяли саме тих, хто готував вибухівку. І над цим необхідно працювати", — вважає експерт.

Напередодні в СБУ заявили про затримання учасників терористичної групи, яка причетна до вбивства керівника спецпризначенців ГУР Максима Шаповала. Як повідомив голова Служби безпеки України Василь Грицак, сімох осіб, які входили до складу диверсійно-розвідувальної групи спецслужб РФ та пособника злочинців, який допомагав їм з території України, було затримано та заарештовано. 

Слухайте програму повністю.

Фото: Обозреватель

Старіков про затримання підозрюваних у вбивстві Шаповала: зараз важливо знайти групу, яка готувала вибухівку

Новини по темі