Мобільний додаток

Більшість опитаних людей не знають обов'язків президента — представник КМІС

18.04.2019 р., 10:02

Більшість людей не знає конституційних обов’язків президента України. Про це в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні.Зранку" заявив заступник директора Київського міжнародного інституту соціології Антон Грушевський.

Ведучий: Богдан Буткевич

"Більшість людей має паттерналістські уявлення, що президент то є могутня фігура, яка відповідає за все. Більшість населення України відповідала на питання, виходячи з особистих очікувань. Дещо відрізняються західні регіони і Галичина — те що вони більше наголошують на якихось загальнонаціональних орієнтаціях. Економічні, корупційні, питання справедливості — топ-теми у всіх вікових групах. Фактично у всіх групах населення є невдоволення ситуацією що відбувається, це не означає що об’єктивно так і є, але це спричиняє ту підтримку "будь-кого", аби не діючого президента", — говорить експерт.

Читайте також: Що можуть обіцяти кандидати і якими є повноваження президента України ─ роз'яснення експерта

Південні регіони більше "наполягають" на переговорах з Росією, Це пояснюється тим, що Одеський регіон експерт називає одним з найбільш ураженим російською пропагандою.

"Тому велика прихильність до переговорів з Росією є зрозумілою. Одеса, з одного боку віддалена від Росії (не має спільних кордонів) і має відчутні російські сентименти, тому це питання викликає більше ейфорії", — пояснює він.

Розслідування злочинів проти Майдану одним з найбільше цікавить людей на Заході, на Півдні це питання також є популярним (11%).

"Всі регіони об’єднані ненавистю до нинішньої еліти, негативною оцінкою ситуації і глибоким відчуттям несправедливості. Це гомогенізує населення країни", — підсумував Антон Грушевський.

Згідно з останніми даними соціологічного дослідження КМІС, більшість виборців хоче від президента зниження комунальних тарифів у перші 100 днів.

Слухайте повну версію програми.

 

Фото: Детектор медіа

Більшість опитаних людей не знають обов'язків президента — представник КМІС

Новини по темі