Мобільний додаток

Ми йдемо попереду технологічних політтрендів у всьому світі — експерт про дебати і соцмережі

17.04.2019 р., 14:00

Як вплинули соцмережі на хід виборів президента України, чим Інстаграм та Фейсбук відрізняються від телевізора та в чому новація нинішньої кампанії? На ці теми в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" говорять експерти: Володимир Федорин, автор YouTube-каналу KRYM, директор Бендукідзе центру та політичний експерт Володимир Цибулько.

Ведуча:

Галина Бабій


Формат цьогорічної передвиборчої кампанії та дебати на стадіоні можуть стати унікальним явищем у світі.

"Ми йдемо попереду технологічних політичних трендів у всьому світі і можемо продукувати нові технологічні форми, яких не бачили в інших країнах", — вважає Володимир Федорін. Він дає 50/50, що дебати відбудуться.

Експерт не вбачає у підсумках нинішніх виборів нічого феноменального:

"Окрім соціальних мереж, є соціологічна реальність. Ми знаємо дуже добре, що останні два роки населення скептично, негативно ставиться до політиків, політичних партій і державних інституцій. Тому коли наприкінці політичного циклу, ми отримуємо такого новачка, який очевидно сильніший, то це є закономірним".

 

Федорін зазначає, що в форматі активного використання соцмереж та телебачення, кампанію провів дуже добре Володимир Зеленський.

"Але ми знаємо, чим державний діяч відрізняється від політика — діяч працює на перспективу. Ми поки не знаємо, чи вийде в цього новачка бути діячем, який працює на перспективу", — зауважує експерт.

Читайте також: Як зберегти психологічну рівновагу в умовах виборчої кампанії — поради психолога

Володимир Цибулько вважає успіх і вплив соцмереж на цю кампанію наслідком того, що кожен тип аудиторії отримав свій канал інформації: візуали отримали картинки в Інстаграм, а ті, хто краще засвоює вербальну інформацію, — сперечаються у Фейсбук.

"Активний політичний сегмент користувачів — десь 1,5 мільйона. Це досить активний сегмент, який впливає і на людей поза мережею. Зараз цінні не продукти, а ідеї. Зараз іде боротьба ідей. Зеленський — не нова постать, він давно був інструментом для зведення рахунків політиків, ми йог о не бачили, як носія оригінальних ідей", — вважає Володимир Цибулько.

На початку квітня ЦВК офіційно оголосила результати виборів і старт другого туру виборчої кампанії, згідно з якими за президентське крісло боротимуться чинний президент Петро Порошенко та комік Володимир Зеленський. Повторне голосування відбудеться у неділю, 21 квітня.

Продовження розмови слухайте за посиланням.

На фото - Володимир Федорін

Ми йдемо попереду технологічних політтрендів у всьому світі — експерт про дебати і соцмережі

Новини по темі