Мобільний додаток

Що варто знати про виборчі права людей з інвалідністю — роз’яснення експерта

12.04.2019 р., 15:15

Аналітик Української Гельсінської спілки з прав людини Богдан Мойса в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" пояснив, що варто знати про виборчі права людей з інвалідністю.

Ведучий:

Роман Коляда

"Конвенція про права людей з інвалідністю говорить про те, що всі люди з інвалідністю мають однакову правоздатність: укладати договорити, заповнювати необхідні документи, ставити підписи. Держава має зробити так, щоб максимально надати підтримку там, де це потрібно. Мають бути послуги, мають бути особи, які зможуть людині допомогти заповнити необхідні документи чи поставити підпис", — зазначив Богдан Мойса.

Мойса зауважив, що людина з інвалідністю може реалізувати своє виборче право за допомогою іншого виборця.

"Щодо виборів, закон говорить, що людина, яка внаслідок фізичних вад, самостійно не може заповнити бюлетень, такій людині може допомогти інший виборець. така людина має право на таку допомогу з відома голови або члена виборчої комісії. достатньо повідомити про те, що ви буде реалізовувати своє виборче право за допомогою іншого виборця. Але є проблема у тому, що у нас недостатньо альтернатив реалізації виборчого права, наприклад, незрячими особами. І на сьогодні це єдина норма, у який спосіб людина з фізичними вадами зможе проголосувати", — сказав він.

Читайте також — Вибори в Україні: наскільки доступне голосування для незрячих людей

Аналітик Української Гельсінської спілки з прав людини додав, що, "звичайно, це ставить під сумнів таємницю голосування, і варто знаходити розумне пристосування. У конкретному випадку у людини є технічні або технологічні речі, щоб людина могла реалізовувати своє виборче право, наприклад, трафарет шрифтом Брайля. Але у подальшому потрібно шукати інші альтернативи, наприклад, можливість електронного голосування".

Прослухати повну версію.

На фото — Богдан Мойса

Що варто знати про виборчі права людей з інвалідністю — роз’яснення експерта

Новини по темі