Мобільний додаток

Фільм про воєнний Маріуполь та мультфільми для дітей: у Києві розпочинаються Дні литовського кіно

11.04.2019 р., 17:27

У столичних кінотеатрах "Ліра" та "Дніпро" сьогодні о 19:00 відбудеться урочисте відкриття фестивалю Дні литовського кіно, який триватиме з 11 по 14 квітня. Олена Бабійкоординатор національних та міжнародних проектів КП "Київкінофільм", експерт Українського Культурного Фонду, в ефірі "ДеньПРО" розповіла про цей захід.

Ведучі:

Ганна Матвійчук, В’ячеслав Ільїн

З 11 по 14 квітня в столичних кінотеатрах "Ліра" та "Дніпро" відбудуться Дні литовського кіно. До Києва завітають литовські кінознавці та режисери, тож глядачі матимуть нагоду поспілкуватись із сучасними кінематографістами Литви. Фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами. Вхід на усі перегляди буде вільним.

Координаторка проекту Олена Бабій сподівається, що кіномани надовго запам’ятають ці чотири дні, адже литовське кіно – досить рідкий гість на українських екранах.

"Натомість, як на мене, литовські фільми дуже любить глядач, і не лише український. Глядачі старшого покоління, зрозуміло, пам’ятають литовську кінокласику, сучасним глядачам, я думаю, знайоме ім’я Шарунаса Бартса, усі ми пам’ятаємо минулорічний фільм "Іній" – це теж копродукція України і Литви, – розповіла Олена Бабій. – Литовське кіно – це дуже потужне кіно. І хотілося б, щоби його знали більше, тому що молодий глядач дуже мало знає про литовське кіно".

Дні литовського кіно відкриє документальний фільм "Маріуполіс" про життя звичайних людей під час війни – копродукція Литви, Франції, України та Німеччини. Зйомки фільму відбувалися в Україні, а його світова прем'єра відбулась 14 лютого 2016 року на Берлінському міжнародному кінофестивалі.

"Я б хотіла сказати, що "Маріуполіс" – це не фільм про війну. Це фільм про життя, фільм про людей, які щодня долають виклики, які попри складну ситуацію, в якій вони живуть, кохають, грають на музичних інструментах та живуть повноцінним життям, – поділилась Олена Бабій. – Фільм саме про те, що життя продовжується попри все, і ніщо не може вплинути: ні війна, ані будь-які біди".

Цікаво, що режисер Мантас Кведаравічюс починав знімати фільм просто про греків, що живуть в Маріуполі, але одночасно з ним туди приїхала війна. І Маріуполь з міста грецької культури перетворився на прифронтове місто, а під час зйомок – на лінію фронту c обстрілами і жертвами серед мирних мешканців.

Також під час фестивалю глядачі зможуть побачити й фільми литовської кінокласики: "Почуття" Альмантаса Грікявічюса та культовий мюзикл "Чортова наречена" Арунаса Жебрюнаса, у якому також знімався славетний український актор Василь Симчич.

На маленьких глядачів чекає програма дитячої анімації, яку демонструватимуть в рамках фестивалю "Крила" в кінотеатрі "Дніпро".

Слухайте більше в ефірі Радіо Промінь!

Фільм про воєнний Маріуполь та мультфільми для дітей: у Києві розпочинаються Дні литовського кіно

Новини по темі