Мобільний додаток

Голова ЦВК відреагувала на прохання Головного рабина України щодо роботи дільниць

11.04.2019 р., 13:15

Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук заявила, що режим роботи виборчих дільниць під час проведення другого туру президентських виборів змінюватися не буде, оскільки це не передбачено законодавством. Про це вона заявила в ефірі Українського радіо в програмі "Персона ґрата".

"Можу сказати одне: на жаль, закон встановлює дуже конкретні норми щодо часу голосування. Це норма закону, а не рішення ЦВК встановити початок голосування з 7 ранку, а не з 8:00 і завершити його не о 20:00, а о десятій вечора", — сказала Сліпачук.

Читайте інтерв'ю повністю: Сліпачук: поява кандидатів на дебатах — це прояв поваги і до закону, і до виборців

Голова ЦВК зауважила, що закон дає можливість проголосувати виборцям, які до 20:00 прийшли на дільницю.

"Лист (від головного рабина України Моше Реувена Асмана щодо продовження роботи виборчих дільниць - ред.) надійде до ЦВК, і ми, безумовно, будемо його розглядати і думати, як відповісти. Але я все ж прошу наших громадян звернути увагу на те, що закон передбачає умови здійснення волевиявлення в день голосування, в тому числі щодо часу голосування. Тому я б хотіла закликати громадян дотримуватись цих умов", — наголосила вона.

Нагадаємо, напередодні головний рабин України і Києва Моше Реувен Асман звернувся до ЦВК з проханням подовжити роботу виборчих дільниць у день голосування 21 квітня. Він пояснив це тим, що на 21 квітня припадає свято Песах, під час якого за іудейськими законами заборонена будь-яка робота до сходу зірок, тому з метою надання громадянам, що сповідують іудаїзм, можливості для реалізації свого виборчого права, потрібно подовжити роботу деяких виборчих дільниць до 22:30.

21 квітня в Україні відбудеться другий тур президентських виборів, в якому братимуть участь два кандидати у президенти — Петро Порошенко і Володимир Зеленський.

7 квітня Центральна виборча комісія оголосила результати першого туру президентських виборів: за коміка Володимира Зеленського проголосували 30,24% виборців, а за чинного президента Петра Порошенка — 15,95%. До 15 квітня виборці можуть змінити місце голосування. Як це зробити в ефірі Українсього радіо розповіла координаторка з юридичних питань ГО "Донбас SOS" Марія Красненко. 

Тетяна Сліпачук, фото - facebook.com

Голова ЦВК відреагувала на прохання Головного рабина України щодо роботи дільниць

Новини по темі