Мобільний додаток

Зураб Аласанія і Тетяна Сліпачук оголосили умови та вартість теледебатів на Суспільному

9.04.2019 р., 12:25

Порядок проведення теледебатів між кандидатами на пост президента України, включеними до виборчого бюлетеня для повторного голосування 21 квітня 2019 року оголосили під час спільного брифінгу голови Центральної виборчої комісії Тетяни Сліпачук та голови правління ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" Зураба Аласанії.

Зураб Аласанія назвав суму, в яку обійдеться держбюджету проведення теледебатів на Супільному: 5 млн 667 тис гривень. Перед цим Тетяна Сліпачук озвучила умови проведення таких дебатів. 

Вона назвала позитивною рисою те, що обидва кандидати налаштовані на дебати і наголосила, що відповідно до постанови №472, норми дебатів відповідають базовим міжнародним стандартам.

"По-перше, проведення їх незаангажованою компанією. По-друге, вони мають бути доступними для трансляції всіма телеканалами. Мати чітку структуру: таймінг - вступне слово, заключне слово, таймінг на питання та відповіді. В рамках цього таймігу кандидати мають сконцентруватися на тому, щоб донести до виборців свою позицію. І четверте - неприпустимість агітаційної символіки, тобто в залі, в студії, не має бути жодної символіки кандидатів. Людина, яка веде ці дебати, вона не є арбітром, це виключно модератор, який має стежити за дотриманням цих правил", - пояснила голова ЦВК. 

Вона зауважила, що на базі цих принципів були проведені дебати, які можна привести як приклади найуспішніших у світі.

Читайте також: Кандидати в президенти вибили козирі з рук тих, хто вимагав дебатів — Солонтай

Зураб Аласанія погодився з усіма озвученими нормами. 

"Суспільне готове до будь-яких викликів. Доволі-таки жорсткий формат і правила того, що пані Тетяна називає дебатами. Окей, ми готові. А після того, готові більш вільно провести з кандидатами ток-шоу. Готові на офіційні дебати 19 числа о 20 годині". 

Тетяна Сліпачук прокоментувала, що Стаття 58 Закону "Про вибори Президента України" дає можливість провести кандидатам такий сумісний захід.

"Основна риса при цьому: фінансування за рахунок виборчих фондів кандидатів, дотримання рівності і будь ласка - це також важливо для суспільства", - зазначила вона.

Читайте також: Дискусія на НСК "Олімпійський" — це політичне шоу і виборча агітація кожного з кандидатів — Євген Бистрицький

Зураб Аласанія спростував інформацію, що представники штабу Володимира Зеленського відмовилися брати участь в дебатах на Суспільному після відвідин і огляду студії.  

"Вони приїхали з меседжем до штабу опонента. Я так розумію, що той штаб з їхнім штабом не контактує. Але то їх справи", - зазначив Аласанія.

Дивіться онлайн-трансляцію на сторінці Суспільного:

 

Нагадаємо, Петро Порошенко заявив, що чекає на опонента на "Олімпійському" 14 квітня, у неділю. Володимир Зеленський заявив, що чекатиме там на Порошенка 19 квітня. Вчора Петро Порошенко підтвердив участь у дебатах на Суспільному.

Зураб Аласанія і Тетяна Сліпачук оголосили умови та вартість теледебатів на Суспільному

Новини по темі