Мобільний додаток

Українські музеї проводять сьогодні День неспішного мистецтва

6.04.2019 р., 10:57

За статистикою, відвідувачі музеїв дивляться на один експонат не більше 8 секунд. Українські музеї долучилися до формату День неспішного мистецтва. Чому люди так мало часу приділяють мистецтву, розповіла в ефірі "Ранкового формату" на Українському радіо менеджерка Мистецького Арсеналу Ніна Івановська.

Ведуча:

Вікторія Єрмолаєва

День неспішного мистецтва сьогодні проводять 40 музеїв по Україні. Акцію придумав американець Філ Террі з ідеєю зупинити "музейний марафон", коли глядачі просто пробігають у музеях повз експонати. Так за статистикою відвідувачі проводять біля експонату в середньому не більше 8 секунд, якщо витвір мистецтва більш відомий — то до 17 секунд.

Сьогодні музеї встановлюють експозиції з кількох експонатів, які потрібно буде розглядати упродовж години. У Києві майже кожен музей має таку програму сьогодні, перелік їх можна знайти в пошуковику.

Буде така експозиція і у Мистецькому Арсеналі. Як розповіла менеджер мистецького Арсеналу Ніна Івановська, заклад представить 4 експонати на виставці "Дивовижні історії Криму".

"Подія спрямована на неквапливе вдумливе споглядання художніх творів. Напевно це не лише музейна історія, це той ритм життя, який є сучасним, типовим для кожного з нас. Ми постійно кудись поспішаємо, біжимо, а потрібен час подивитися, помислити, проявити критичне мислення, зацікавлення", — говорить Ніна Івановська.

Біля кожної роботи будуть медіатори — люди з якими про побачене можна поговорити і поспілкуватися на мистецькі теми.

Слухайте ефір повністю за посиланням.

Українські музеї проводять сьогодні День неспішного мистецтва

Новини по темі