Мобільний додаток

Соціолог пояснила, чому виборці обирали Зеленського

5.04.2019 р., 20:19

Більшість прихильників Володимира Зеленського голосували за нього в першому турі, тому що “він приваблює їх як особистість». Про це в ефірі Українського радіо розповіла доктор філософії, експертка КМІС, науковий директор Центру «Соціальні індикатори», професорка Київської школи економіки Світлана Хутка.

Ведуча:

Галина Бабій

 

"Як показало наше дослідження,  для виборців Володимира Зеленського НАТО, Донбас і Крим є найменш важливими при голосуванні за цього кандидата, — говорить Світлана Хутка. — Найбільша частка людей відповідає що він приваблює їх як особистість, друге за популярністю пояснення, що цей кандидат — "свіжа кров", він найменше замішаний у корупції та інших непорядних вчинках. За даними наших досліджень, саме виборці Зеленського є найменш обізнаними щодо пропозицій кандидата по ключових речах у державі. Вони сподіваються, що він буде підтримувати простих людей і покарає корупціонерів. Водночас, відстежується найнижча поінформованість щодо всіх інших питань: стратегія Зеленського полягає в тому, щоб не озвучувати пропозицій".

Втім, виборців не дуже влаштовує таке мовчання, і те, що в суспільстві є дуже високий запит на дебати — цьому підтвердження. Світлана Хутка вважає, що дебати активно зміщують у формат шоу.

"Комунікація у форматі суперечок — не зовсім те, чого очікує виборець. Якщо подивитися на історію міжнародних процесів, то це здається вперше в історії, коли кандидат не оголошує жодним чином своєї програми. Якщо ми говоримо про повагу до виборців, то давайте поважати право знати. Всю виборчу кампанію заганяють у таку позицію, що ми мусимо голосувати із широко заплющеними очима",  — вважає експертка.

Виборцям, які в першому турі підтримали кандидатів, які не пройшли в другий, залишається лише вивчати програми Петра Порошенка та Володимира Зеленського, та голосувати за конкретні кроки, запропоновані ними у різних сферах. Адже самі провідні учасники першого туру досі не заявили відкрито про свою позицію, і їх погляди для виборців — загадка. Втім, Світлана Хутка прогнозує, що виборці Юрія Бойка, Олега Ляшка, Олександра Вілкула, Сергія Тарути більш вірогідно можуть підтримати Володимира Зеленського. Виборці Юлії Тимошенко більшою мірою могли б перейти до Петра Порошенка, адже програмно пропозиції обох кандидатів досить подібні. Руслан Кошулинський, Ігор Смєшко, Анатолій Гриценко також цілком могли б "поділитися" виборцями з чинним президентом, однак тут дуже важливою є позиція саме першого кандидата від політсили, якої досі не озвучено.

В певному сенсі перешкодою можуть стати парламентські вибори, адже політики на них знову конкуруватимуть.

Слухайте програму повністю в запису.
Соціолог пояснила, чому виборці обирали Зеленського

Новини по темі