Мобільний додаток

Конституційний суд дозволив перейменувати Дніпропетровську область у Січеславську

3.04.2019 р., 11:31

Дніпропетровську область можна перейменувати у Січеславську, це відповідає нормам закону і не порушує прав та свобод громадян. Такий висновок оприлюднив Конституційний суд України сьогодні після завершення засідання, на якому розглядалася відповідність законопроекту про внесення зміни до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

У Законопроекті запропоновано у частині другій статті 133 Конституції України слово «Дніпропетровська» замінити словом «Січеславська» (область).

Суд визнав законопроект таким, що відповідає названим статтям Конституції. Рішення остаточне і оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, проект закону внесено президентом України 21 листопада 2018 року. Згодом, 23 листопада групою авторів (166 нардепів) було подано альтернативний зщаконопроект №9310-1, який 7 лютого 2019 року було розглянуто на пленарному засіданні і направлено до Конституційного суду для отримання висновку. У пояснювальній записці, зокрема, йдеться про те, що "запропонована назва області – Січеславська, найповніше відображає історично-географічні та соціально-культурні особливості краю" . Перейменування пов’язують з необхідністю викорінити з азви прізвище комуністичного діяча та одного з організаторів Голодомору Григорія Петровського в рамках декомунізації. 

Фото: Радіо Свобода

Конституційний суд дозволив перейменувати Дніпропетровську область у Січеславську

Новини по темі