Обирай пісні. Визначай переможця

Шавалюк: хто б не став президентом, це не матиме критичного впливу на економіку

2.04.2019 р., 09:07

Хто б не став президентом України після другого туру президентських виборів, це не матиме критичного впливу на економічну ситуацію, переконаний економічний оглядач видання "Український тиждень" Любомир Шавалюк. Про це він повідомив в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку".

Ведучий:

Богдан Буткевич

"Найближчим часом, незалежно від того, хто переможе, дестабілізації в економічній сфері не буде. У нас уряд та влада взагалі сформували досить непоганий запас міцності, з яким ми підійшли до виборів. Транш МВФ, який був в кінці минулого року, а також гроші багатьох інших інвесторів, кредиторів допомогли нам сформувати дуже хороші резерви", — зазначив Любомир Шавалюк.

Шавалюк зауважив, що "до парламентських виборів може бути складна ситуація у політичному плані через те, що прийти може президент, який в якомусь сенсі є "інородним тілом" для цієї політичної системи, і чи зможе він відразу зробити так, щоб вся влада, у тому числі з оновленим урядом, запрацювала, у мене є великі сумніви та питання. Але те, що це не матиме критичного впливу на економічну ситуацію, це однозначно".  

Економічний оглядач наголосив, що на перший тур президентських виборів ринок відреагував позитивно.

"Ринок на перший тур відреагував позитивно: гривня зміцнилась майже на 1%, а за один день це є суттєво, українські єврооблігації трішки подорожчали. Це означає, що ринок дивиться на цих двох претендентів, які залишилися, досить оптимістично, і це вселяє надію", — сказав він.

Шавалюк спрогнозував, якою може бути співпраця України з міжнародними партнерами, якщо президентом України стане Петро Порошенко або Володимир Зеленський.

"Якщо чинний президент залишиться при владі, то він є прогнозованим для іноземних партнерів, зрозуміло, що він буде робити, і це плюс. Для інвесторів Порошенко хороший варіант, тому що вони, як відомо, не люблять ризиків, а з ним все більш-менш зрозуміло. Що стосується Зеленського, то ми нічого не можемо знати, оскільки він дуже не публічна особа і давав мало інтерв’ю, але певний оптимізм в мене вселяє те, що у його команді є колишній міністр фінансів Данилюк, а це людина, яка "на короткій нозі" з МВФ та міжнародними донами. Можливо бути таке, що якщо переможе Зеленський, то наші стосунки з МВФ будуть кращими, ніж зараз", — прокоментував він.

Нагадаємо, 31 березня відбувся перший тур президентських виборів. За даними ЦВК, явка виборців становила 63,5%.

За даними Національного екзит-полу, на президентських виборах Володимир Зеленський отримав 30,6% голосів виборців, 17,8% підтримали Петра Порошенка. Юлія Тимошенко фінішувала третьою — за неї проголосували 14,2% опитаних виборців. 

Прослухати повну версію. 

Фото — pexels.com 

Шавалюк: хто б не став президентом, це не матиме критичного впливу на економіку

Новини по темі