Обирай пісні. Визначай переможця

Рада ОБСЄ продовжила мандат Спеціальної моніторингової місії в Україні ще на рік

30.03.2019 р., 13:29

Постійна рада Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) продовжила ще на рік мандат Спеціальної моніторингової місії (СММ) в Україні. Про це повідомляється на сайті ОБСЄ.

"Я хочу висловити свою щиру подяку жінкам і чоловікам Місії, які — ось уже п'ять років — кожен день працюють у складних умовах для виконання своїх найважливіших завдань. Вони заслуговують нашої вдячності і нашої підтримки", — заявив він.

Лайчак нагадав, що СММ встановлює і повідомляє про факти та інциденти на всій території України, зокрема щодо порушень основних принципів і зобов'язань ОБСЄ.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СММУ, англ. Special Monitoring Mission OSCE to Ukraine, SMMU) — це місія неозброєних цивільних спостерігачів ОБСЄ, яка тимчасово проводить моніторинг та звітує про ситуацію з дотримання прав людини та гуманітарну ситуацію як у зоні конфлікту на Донбасі, так і по всій території України.

 

СММУ утворена 21 березня 2014 року на запрошення уряду України, на підставі консенсусного рішення 57 країн-учасниць ОБСЄ, у складі 100 осіб строком на 6 місяців. Влітку 2014 року, після загострення конфліктів, чисельність СММУ було збільшено до 500 осіб.

Фото: AFP

Рада ОБСЄ продовжила мандат Спеціальної моніторингової місії в Україні ще на рік

Новини по темі