Мобільний додаток

Відбір на Євро–2020: Україні можуть зарахувати технічні поразки у матчах з Португалією та Люксембургом

29.03.2019 р., 11:12

Незважаючи на гостьову нічию в матчі з Португалією 0:0 та перемогу в поєдинці з Люксембургом, Україну можуть позбавити зароблених очок. Чому так може статися та при чому тут натуралізований бразилець Жуніор Мораес, в ефірі "РанокПРО" розповів спортивний коментатор Вадим Корженко.

Ведучий:

Вадим Корженко

Певного скандалу може набути ситуація із Жуніором Мораесом. УЄФА порушив дисциплінарне провадження щодо участі Жуніора Мораеса у збірній України у матчах відбору на Євро–2020 проти Португалії та Люксембургу.

Сталося це після скарг від Федерації футболу Люксембургу та Португалії. Протест подали в контрольно-етичний і дисциплінарний органи УЄФА, які ухвалять рішення щодо нього на найближчому засіданні. Дата засідання поки не оголошена.

Представники вищезгаданих федерацій сумніваються щодо того, чи мав нападник право виступати у цих матчах за збірну України.

Справа в тому, що Жуніор перейшов у донецький Металург у 2011 році. Потім провів сезон у софійському ЦСКА. З липня 2012 по лютий 2017 він виступав в Україні за Металург і Динамо. Здавалося б, 5 років. Але після того, як він грав у Динамо, його відправили у короткострокову ренту в китайський ФК "Тяньцзинь Цюаньцзянь". З літа 2017 Жуніор знову грає в Україні.

У даному випадку все залежить від того, як УЄФА трактує положення стосовно "безперервного перебування на території країни" з огляду на 4-місячне відрядження Мораеса до Китаю.

Жуніор отримав українське громадянство 18 березня, його викликали у збірну 19. 22 числа він вийшов на заміну у матчі проти Португалії, а 25 березня вперше зіграв в основному складі збірної проти Люксембургу.

Ситуацію одразу прояснили у Федерації футболу України. Там сказали, що Національна збірна зможе зберегти 4 очки у своєму активі за підсумками гостьової нічиєї з португальцями 0:0 та виїзної перемоги над представниками Люксембургу 2:1 на старті відбору на Євро–2020. Про це заявив генеральний секретар Федерації футболу Юрій Запісоцький. За його словами, перед запрошенням натуралізованого бразильця Мораеса до тренувального табору синьо-жовтих і його участі у протистояннях, ФФУ проаналізувала ситуацію з отриманням ним громадянства України у провела консультації з фахівцями УЄФА та ФІФА, які підтвердили правомірність появи гравця у складі команди.

При цьому поки що невідомо, коли відбудеться найближче засідання комітету з дисциплінарних та етичних питань УЄФА, що розглядатиме протести Федерацій футболу Португалії та Люксембургу щодо можливої неправомірної участі Мораеса у двох перших поєдинках кваліфікації.

Мораесу нічого не загрожує. У нього, насправді, залишився бразильський паспорт, а також є український паспорт. Як виявилося, це не порушення. Людина упродовж двох років має визначитися, який паспорт вона залишає. Зараз Мораесу 32 роки. А 34 – це вже час завершення кар’єри. Він у будь-якому випадку може залишити український паспорт на столі і сказати: "Вибачте, я повертаюся до Бразилії". Я переконаний, що так воно і буде.

Що загрожує Мораесу? Насправді, нічого не загрожує. А от Федерацію футболу України можуть позбавити 4 очок, тобто просто зарахують технічні поразки за результатами попередніх поєдинків з Люксембургом та Португалією.

ФФУ переконана, що вона не прорахувалася, але я думаю, що не дурні працюють і у Федераціях футболу Португалії та Люксембургу. Через 10 днів максимум це питання має бути вирішено.

Фото Twitter

Відбір на Євро–2020: Україні можуть зарахувати технічні поразки у матчах з Португалією та Люксембургом

Новини по темі