Мобільний додаток

Линник: виборчі витрати під час кампанії ще потребують законодавчого врегулювання

26.03.2019 р., 14:10

Заступник Генерального директора комітета виборців України Наталя Линник повідомляє, що виборчі витрати під час кампанії  ще потребують  законодавчого врегулювання, неоподаткована готівка знаходиться у обігу під час виборчої кампанії. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" вона прокоментувала, як витрачають гроші кандидати у президенти з виборчого фонду.

Ведучий:

Роман Коляда

"На жаль, у нас не всіма законодавчими актами врегульовані виборчі витрати, які проводяться під час виборчої кампанії. Потрібно внести у законодавство більшу відповідальність й урегламентувати ці витрати у подальшому. Для цього потрібно внести зміни у виборче законодавство та у деякі нормативно-правові акти, які стосуються фінансування виборів  і фінансування політичних кампаній", — зазначила Наталя Линник.

Що стосується чинної ситуації, Линник зауважила, що "можна констатувати, що ще не оподаткована готівка знаходиться у обігу під час виборчої кампанії".

Вона повідомила, які кандидати у президенти витратили найбільші кошти під час цієї виборчої кампанії.

"Що стосується кандидатів, які витратили найбільші кошти під час цієї виборчої кампанії, це Юлія Тимошенко (118 мільйонів), Олександр Вілкул (97 мільйонів), Петро Порошенко (251 мільйон), Сергій Тарута (80 мільйонів), Володимир Зеленський (64 мільйони)", — сказала вона.

Заступник Генерального директора КВУ додала, що також є питання до фінансових звітів, які подали кандидати до ЦВК та НЗК.

"Щодо фінансових звітів, які вони подали до Центральної виборчої комісії та Національного агентства з питань запобігання корупції, до них також є питання. Так у звіті про надходження та використання коштів виборчого фонду Володимира Зеленського зафіксовано непогашений податковий борг сумою близько 3.8 мільйонів гривень, що є підставою для складання протоколів про адміністративне правопорушення. Також аналіз звіту Анатолія Гриценка свідчить про наявність непогашеного податкового боргу загальною сумою в 10 мільйонів гривень", — прокоментувала Линник.

Нагадаємо, вибори президента України заплановані на 31 березня. Центральна виборча комісія України створила 199 окружних виборчих комісій для проведення виборів президента України. Дільничні виборчі комісії мають бути сформовані до 12 березня. ЦВК 8 лютого завершила реєстрацію, тоді було 44 кандидатів у президенти.  Зараз балотуються у президенти 39 кандидатів.

Прослухати повну версію. 

Новини по темі