Мобільний додаток

Стеценко: потрібне заохочення громадян до проходження військової служби

26.03.2019 р., 08:32

Полковник запасу, експерт Українського інституту з прав людини Святослав Стеценко переконаний, що потрібне заохочення громадян до проходження військової служби. Про це він повідомив в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку".

Ведуча:

Тамара Гусейнова

"Порядок призову на строкову службу у нас незмінний. Він визначений законом України "Про військовий обов’язок військову службу та підзаконними актами". Термін проведення і кількість призовників визначається в Україні відповідно до закону, і це відбувається кожні півроку", — зазначив Святослав Стеценко.

Полковник запасу зауважив, що потрібне заохочення громадян до проходження військової служби.

"Щодо покарань ухилення від служби, то потрібні не репресивні заходи. Насамперед, потрібне заохочення громадян і їх переконання, що потрібно проходити військову службу і виконувати свій громадянський обов’язок і захищати свою країну", — сказав він.

Стеценко також додав, що "незважаючи на те, що заходи примусу передбачені і Кримінальним кодексом, і кодексом про адміністративні порушення, проте притягнути призовника, який ухиляється від призиву, до відповідальності, дуже важко".

Нагадаємо, з 1 квітня стартує весняний призов. На військову службу до лав Збройних сил України призиватимуться придатні за станом здоров’я до військової служби громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилось 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Прослухати повну версію.

На фото — Святослав Стеценко,  facebook.com

Стеценко: потрібне заохочення громадян до проходження військової служби

Новини по темі