Обирай пісні. Визначай переможця

Правозахисниця: ратифікація Стамбульської конвенції в Україні залишається на часі

25.03.2019 р., 19:05

Ратифікація Стамбульської конвенції в Україні у контексті вирішення проблеми домашнього насильства залишається на часі, переконана журналістка та правозахисниця Ірина Виртосу. Про це вона повідомила під час роботи виїзної студії Українського радіо на фестивалі "DocudaysUA-2019".

Ведуча:

Олена Гусейнова

"Ми вкотре звернули увагу на нове законодавство, яке було прийняте у січні про статевий контакт за згодою. Ми говорили про те, що це не має стосунку до якоїсь розписки. Ми говоримо про те, що прийняте законодавство, є в рамках виконання Стамбульської конвенції, але це не є вирішенням проблеми домашнього насильства", — зазначила Ірина Виртосу.

Виртосу зауважила, що Стамбульська конвенція задає стандарти і говорить про системність проблеми.

"Стамбульська конвенція — це певна рамка, яка задає стандарти, яка підтягує українське законодавство, яка говорить про системність проблеми, про її попередження, про інформаційні кампанії і про захист потерпілих.  Ті невеличкі кроки, які робить Україна, це дуже добре, але це не є повне й комплексне вирішення проблеми", —  сказала вона.

Правозахисниця наголосила, що ратифікація Стамбульської конвенції в Україні залишається на часі.

"Ратифікація Стамбульської конвенції залишається на часі. І поодинокі кроки, те, що пропонує Українська держава, замість Стамбульської конвенції, це абсолютно не вирішує", — сказала вона.

Читайте також: Депутати блокують Стамбульську конвенцію через нерозуміння її суті — Гур’єва

Як повідомляється, 23 березня у кінотеатрі "Жовтень" відбувалась "Кава з правозахисниками", де обговорювали питання насильства щодо жінок та питання ратифікації Стамбульської конвенції.

Україна підписала Стамбульську конвенцію 7 листопада 2011 року.

У листопаді 2016 року президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради України проект Закону України "Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами", відомої як Стамбульська конвенція. Але ратифікація досі не відбулася, законопроект перебуває на доопрацюванні в парламентському комітеті.

Прослухати повну версію.

 

На фото — правозахисниця Ірина Виртосу та ведуча Олена Гусейнова

Правозахисниця: ратифікація Стамбульської конвенції в Україні залишається на часі

Новини по темі