Мобільний додаток

Як обрати "залізного коня" – поради велосипедистки

25.03.2019 р., 16:18

Про флешмоб "Велосипедом на роботу" та вибір велосипедів для особистого користування в ефірі "ДеньПРО" розповіла Марина Блудша, медіакординаторка Асоціації велосипедистів Києва.

Ведучі:

Марія Сизон, Дмитро Захарченко

Марина Блудша розповіла, що кілька разів на рік у Києві проходять традиційні флешмоби "Велосипедом на роботу". Усіх охочих закликають пересісти з автомобілів та громадського транспорту на велосипеди.

"Найближчий такий флешмоб відбудеться вже за місяць, 19 квітня. На ці флешмоби приїжджають люди, вдягнені абсолютно по-різному, і на різних велосипедах, – поділилась активістка. – Одним з найстарших учасників, кого я знаю особисто, є Сергій, якому 68 років. Він, наприклад, їздить на складаному велосипеді, і говорить, що це дуже зручно, тому що його можна скласти, зайти з ним у громадський транспорт. Також серед учасників є студенти, які їздять на пари велосипедом, і для них це зручно тим, що це дешево, швидко і вони не стоять у заторах".

При цьому, зауважує велосипедистка, цей транспорт в принципі не обмежує людину в виборі одягу: на велосипеді можна їздити і в спортивних шортах, і в діловому костюмі, і навіть у сукні. Захист ланцюга дозволить не забруднити костюм, а правильна техніка – не пом’яти одяг.

"Все залежить від вас, вашого досвіду та вашого велосипеда, – зазначила Марина Блудша. – Наприклад, на наш флешмоб щоразу приїжджають юристи однієї компанії у ділових костюмах, і вони так роблять не лише кілька разів на рік, а щодня. У них є корпоративні велосипеди, вони їздять ними по центру міста у справах".

Велосипедистка розповіла, що, перш ніж обирати велосипед, треба визначитись, для чого він вам.

"Якщо для поїздок по місту – суто на роботу чи в магазин – потрібен міський велосипед, або іншими словами, сіті-байк. Якщо ви розглядаєте його як спортивний снаряд – є багато спортивних велосипедів, шосейні, наприклад, – пояснила Марина Блудша. – Для міста часто купують гірські велосипеди. Вважається, що Київ – горбисте місто, тому для нього краще обрати гірський велосипед. Але у мене, наприклад, уже 5 років міський велосипед, і я не хочу міняти його на гірський. Це залежить від ваших потреб і ваших уподобань. Якщо ви збираєтеся їздити у велопоходи, а не тільки по місту, можливо, справді краще придбати одразу гірський".

Раніше лікар-онколог розповів, що заняття спортом, у тому числі їзда на велосипеді, можуть знизити ризик захворювання на рак.

Фото pixabay.com

Як обрати "залізного коня" – поради велосипедистки

Новини по темі