Мобільний додаток

Угорщині пропонують використати українські підземні сховища, щоб запастися газом

25.03.2019 р., 12:29

Компанія "Укртрансгаз" пропонує європейським постачальникам газу скористатись вільними потужностями українських підземних сховищ, щоб створити необхідні додаткові запаси газу та гарантувати безперебійне газопостачання споживачам Угорщини у наступний опалювальний сезон. Про це повідомляє прес-служба "Укртрансгазу".

За даними компанії, Угорщина щороку споживає більше 10 млрд куб. м. природного газу, більше ніж дві третини якого забезпечується російським газом, що поступає до Угорщини через українську ГТС (ГВС Берегово).

Також близько 60%  російського газу, який надходить до австрійського газового хабу в Баумгартені, транспортується через українську ГТС (ГВС Ужгород), зауважують у "Укртрансгазі".

"Українські підземні газосховища можуть допомогти Угорщині забезпечити безперебійне газопостачання наступної зими для її внутрішніх споживачів, навіть якщо Росія припинить транзит газу територією України до країн ЄС після 01.01.2020", – йдеться у повідомленні.

Україна пропонує європейським замовникам закачати близько 12 млрд куб. м обсягу газу для зберігання у власних ПСГ.

Нагадаємо, 1 січня 2020 року завершується 10 річний транзитний контракт між НАК "Нафтогаз України" та російським "Газпромом". Раніше Стокгольмський арбітраж постановив Газпрому відшкодувати Нафтогазу 4.6 млрд дол за порушення умов цього контракту та контракту на постачання газу.

Наразі "Газпром" не веде активних переговорів щодо підписання нового довгострокового договору на транзит газу українською ГТС та  активно просуває будівництво обхідних підводних газогонів (Північний потік-2, Турецький потік) та їхніх наземних відгалужень. Комплекс ПСГ України є найбільшим в Європі, який складається з 11 підземних газосховищ загальною ємністю 31 млрд куб. м.

Угорщині пропонують використати українські підземні сховища, щоб запастися газом

Новини по темі