Мобільний додаток

Оглядач Наталія Прудка пояснила, чому виник ризик вимкнення електрики для деяких водоканалів

25.03.2019 р., 10:13

Нову модель роздрібного ринку електроенергії застосували на непідготовлене середовище, оскільки до цього споживачі не готові, а  у багатьох підприємств, зокрема водоканалів, є борги, переконана економічний оглядач Інтернет-видання "Главком" Наталія Прудка. Про це вона повідомила в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку".

Ведучі:

Дмитро Хоркін, Тамара Гусейнова

"З 1 січня цього року вступила в дію нова модель роздрібного ринку електроенергії відповідно до закону про новий енергоринок. Обленерго припинили своє існування, а їм на заміну прийшли розподільчі компанії. Також були створені незалежні постачальники, які купують електроенергію на електроринку і продають її кінцевому споживачеві. Це було зроблено для того, щоб ліквідувати монополію обленерго. Це лише перший етап, а з 1 липня розпочнеться другий етап — широкомасштабне запровадження ринку" , — зазначила Наталія Прудка.

Економічний оглядач зауважила, що нову модель енергоринку застосували на непідготовлене середовище.

"Нову модель енергоринку поклали на непідготовлене середовище. Споживачі не готові до цього. До того ж, у багатьох підприємств є борги, наприклад, водоканали".

Прудка додала, що уряд призначив "постачальником останньої надії" компанії "Укрінтеренерго", з яким усі боржники автоматично підписали договір.

"Уряд призначив "постачальником останньої надії" компанії "Укрінтеренерго". З цим "постачальником останньої надії" автоматично були підписані договори з усіма боржниками України: і водоканалами, і шахтами тощо. Ця компанія дозволила у своїй методології встановлювати тарифи для "постачальника останньої надії" на 25% вищими, ніж на вільному ринку електроенергії", — сказала вона.

Вона зауважила, що "з 1 квітня є реальна можливість того, що у Донецькій, Дніпропетровській та декількох інших областях просто висохнуть крани, оскільки тарифи на воду та водовідведення на покривають витрати водоканалів на електроенергію".

Як повідомляється, 1 квітня  для низки водоканалів можливе вимкнення електроенергії у зв’язку із завершенням дії договорів  із "постачальником останньої надії". За даними голови НКРЕКП Оксани Кривенко, наразі електроенергію від постачальника "останньої надії" отримують лише шість водоканалів: КП "Вода Донбасу", Лисичанськводоканал, Таунсервіс (м. Сєверодонецьк), Аульський водовід, Кам’янський міськводоканал, Сумський міськводоканал.

Як повідомила Кривенко, з 1 січня 2019 року ці водоканали не змогли знайти собі постачальника електроенергії і були змушені скористатися послугами ПОН. Ці підприємства станом на кінець 2018 року мали значну заборгованість за електроенергію і тому постачальники не взяли участь у тендерах на закупку електроенергії, заявили в НКРЕКП.

 

Прослухати повну версію.

Фото — pexels.com

Оглядач Наталія Прудка пояснила, чому виник ризик вимкнення електрики для деяких водоканалів

Новини по темі