Мобільний додаток

Книжкова лавка: сім книжок про приховані сенси професії музейника

24.03.2019 р., 20:26

Піарниця Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків Ольга Носко в ефірі Українського радіо в програмі Книжкова лавка розповіла про 7 книжок, які відкривають приховані сторони професії музейника.

Ведуча: Олена Гусейнова

Пеггі Гуггенхайм "На вістрі століття: сповідь одержимої мистецтвом"

Олена Гусейнова: Це автобіографічна книжка, яка розповідає історію сучасного мистецтва.

Ольга Носко: Після того, як я прочитала цю автобіографію, вона мене надихнула подивитися на сучасне мистецтво зовсім іншими очима. Після того, як ти поринаєш в цю ситуацію ХХ століття коли формується сучасне мистецтво і розумієш як воно формується, то абсолютно іншими очима дивишся на відомих художників.

Майкл Баскар "Принцип кураторства: роль вибору в епоху перенасичення"

Ольга Носко: Ця книжка не саме про кураторство, не саме про мистецтво, а скоріше про підхід до вибору. Майкл Баскар пише, що кожен з нас є куратором. Ми кожного дня робимо безліч виборів, починаючи з того, що одягнемо, яку каву вип’ємо і закінчуючи тим, в який музей підемо. Потім ми заходимо в музей і починаємо обирати експонати, які нам до душі.

Ханс Ульріх Обріст "Коротка історія кураторства"

Олена Гусейнова: Коротка історія кураторства зроблена у вигляді низки інтерв’ю. Це пряма мова кураторів другої половини ХХ століття, яких ми добре знаємо: Марина Абрамович, Зах Ахадіт і інші.

Віл Гомперц "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пігулці"

Олена Гусейнова: Це іронічний нон-фікшн. Так його видавництво характеризує.

Джон Бергер "Мистецтво бачити"

Ольга Носко: Щоб розуміти, сучасне мистецтво, треба трошки розуміти, що було раніше. Джон Бергер якраз пише про старе мистецтво.

Олена Гусейнова: Він не інтерпретує картини, але дає ключ до того, на що звертати увагу і як на це дивитися.

Грейсон Перрі "Не бійся галерей"

Олена гусейнова: Це книжка про страх і застороги. Це книжка про те, я ерестати боятися і почати маневрувати між словами красиве/некрасиве, привабило/не привабило, вразило/не вразило.

Ольга Носко: Грейсон, мені здається, дуже хоче, щоб ми почали ходити в галереї. Червоною ниткою проходить його посил: йдіть будь-ласка, не партесь, ви можете чогось не знати, не розуміти, просто прийдіть і отримайте задоволення.

"Прихильники вашого таланту: мистецтво та етикет"

Ольга Носко: Ця книжка дає тобі якісь такі ключики, як відчувати себе трішечки зручніше та легше в ситуаціях, коли ти комунікуєш з мистецтвом і разом з тобою комунікує з мистецтвом ще купа людей. 

Слухати повну версію.

Новини по темі