Мобільний додаток

ООН визначила місце України в рейтингу щастя серед 156 країн світу

20.03.2019 р., 11:19

До відзначення 20 березня у світі Дня щастя, підрозділ ООН з пошуку рішень для стабільного розвитку опублікував щорічний рейтинг найщасливіших країн світу (World Happiness Report 2019).

При проведенні дослідження експерти враховували ВВП на душу населення, показники очікуваної тривалості здорового життя, а також результати опитувань мешканців різних країн щодо рівня їх соціальної підтримки, свободу прийняття рішень, сприйняття корупції, участь у благодійності чи волонтерстві.

Згідно з рейтингом, найщасливішими наразі є жителі Фінляндії. До п'ятірки найщасливіших також увійшли Данія, Норвегія,  Ісландія та Нідерланди.

Україна серед 156 країн посідає за рівнем щастя 133-тє місце та знаходиться в одному ряду з низкою африканських країн.  Втім, цей показник все ж вищий, ніж у 2018-му: минулоріч Україна була на 138-му місці.

На останньому, 156-у, місці є Південний Судан.

"Ми порівнюємо якість життя людей протягом, в середньому, десятирічного періоду. Серед 20-ти країн, у яких рівень щастя знизився найбільше, сім розташовані на Близькому Сході і в Північній Африці, шість — в Африці на південь від Сахари і три — в Західній Європі. Найзначніше зниження рівня щастя спостерігається у Венесуелі, Індії, Малайзії та Україні", йдеться в доповіді. Також експерти наголошують, що на рівень щастя також впливають конфлікти, які відбуваються в межах країни, і наводять Україну як приклад.

Міжнародний день щастя відзначають 20 березня за ініціативи Організації Об’єднаних націй. Починаючи з 2012 року ООН проводить дослідження рівня щастя в країнах та публікує такі рейтинги.

Фото: 24 канал
ООН визначила місце України в рейтингу щастя серед 156 країн світу

Новини по темі