Мобільний додаток

Директор фестивалю "Гогольфест": через проекти ми транслюємо українські сенси у світ

19.03.2019 р., 15:31

Директор фестивалю "Гогольфест" Максим Демський заявляє, що через проекти фестивалю транслюються українські сенси у світ. Детальніше про "Гогольфест" він розповів в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень".

Ведучий:

Роман Коляда

"На сьогодні, на жаль, "Гогольфест" не відбувається у Києві. "Гогольфест" — це мультидисциплінарний захід, який не так легко сприймається і потребує серйозних інвестицій. У невеликих міст є амбіція. Це свято освіти, свято культури, свято дуже ефективного проведення часу, де людина не просто відпочиває, а перефокусовується на іншу роботу, на роботу сприйняття та чуття. Найголовніше — той контент, який нам вдається привозити, є достатньо якісним навіть за міжнародними мірками", — зазначив Максим Демський.

Демський зауважив, що "цей фестиваль (Startup) "Гогольфест" має стати стартап-фестом, залишитись у Маріуполі і організовуватись вже місцевими організаторами".

Директор фестивалю розповів, що на фестивалі декларуються не тільки сталі проекти.

"Ми не тільки декларуємо сталі мистецькі проекти, а здійснюємо реальну підготовку до фестивалю засобами колаборації. Ми запрошуємо якісного режисера-постановника або сценариста, разом з ним збираємо українську команду й вирушаємо у мандрівку нової постановки, де професіонал не намагається втиснути в свою картинку артистів, а дає їм можливість мріяти, а також разом з ними знайти якесь рішення і поставити абсолютно нову виставу", — сказав він.

Демський наголосив, що на "Гогольфесті" через проекти транслюють українські та актуальні сенси у світ.

"Через такі проекти ми транслюємо українські сенси у світ. Крім того, береться сенс з якоїсь класичної історії, але він актуалізується і масштабується на сьогоднішній день. Ми намагаємось привозити проекти, які створюють єдину драматургічну лінію фестивалю", — прокоментував він.

Також він розповів про особливості цьогорічного фестивалю.

"По-перше, курсуватимe Гогольtrain. Хедлайнерами фестивалю будуть: британський гурт "Monarchy", Джамала, Сергій Бабкін та Dakh Daughters. Крім цього, буде група з Данії, ряд інших українських гуртів, а також сучасний гурт "Аlyona Аlyona''. На цьому фестивалі ми хочемо представити і Донецький регіон. Щодо театральної сцени, то ми привозимо литовський театр "Low Air". Цей театр буде виходити на вулиці та соціалізувати ряд мистецьких проектів. До того ж, німецький театр, окрім своєї постановки, буде грати виставу у школі, де ми будемо підіймати ряд соціальних питань, які стосуються взаємовідносин, толерантності, булінгу. А 27 квітня на судноремонтномузаводі буде поставлено оперу ", — повідомив Демський.

Як повідомляється, цього року "Гогольфест"відбудеться у Маріуполі з 26 квітня по 1 травня.

Прослухати повну версію.

Фото — sugf.org

Директор фестивалю "Гогольфест": через проекти ми транслюємо українські сенси у світ

Новини по темі