Мобільний додаток

НАТО закликає Росію повернути Крим Україні і звільнити полонених

18.03.2019 р., 13:37

Північно-Атлантична Рада НАТО виступила із закликом до РФ повернути Крим Україні. Про це йдеться в заяві, поширеній у понеділок в Брюсселі штаб-квартирою Альянсу, передає Інтерфакс-Україна.

 

"П'ять років тому Росія застосувала силу проти України, щоб незаконно анексувати Крим. Це порушення суверенітету і територіальної цілісності України є серйозним порушенням міжнародного права і серйозним викликом євроатлантичній безпеці. Ми рішуче засуджуємо цей акт, який ми не визнаємо. Ми закликаємо Росію повернути контроль над Кримом Україні".

 

У зв'язку з цим союзники знову підтвердили повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і територіальних вод та закликали РФ негайно покласти край всім порушенням і зловживанням в незаконно анексованому Криму, звільнити українських політв'язнів і заручників і надати міжнародним організаціям доступ до Криму.

 

Також члени Ради наголосили на неприпустимості порушення прав людини на території півострова, зокрема затримань, викрадень, та інших насильницьких дій стосовно кримських татар, українців та представників інших місцевих громад.

 

"Будь-які спроби узаконити або нормалізувати незаконну анексію Криму повинні бути припинені, включаючи автоматичне введення російського громадянства, насильницьке переміщення населення, призов до армії РФ і незаконне проведення російських виборчих кампаній", —  підкреслила Північно-Атлантична Рада НАТО.

 

Союзники також засудили нарощування військової потужності Росії в Криму, спорудження Росією моста через Керченську протоку, та невиправдане застосування Росією військової сили проти українських кораблів і військово-морського персоналу в районі Азовського моря і Керченської протоки в листопаді 2018 року.

 

"Реакція НАТО на незаконні дії Росії в Україні здійснюється разом із загальними міжнародними зусиллями, які включають в себе санкції. Неможливо повернутися до нормальної співпраці, поки не відбудеться чіткого, конструктивного зміни в діях Росії, яка продемонструє дотримання міжнародного права, її міжнародних зобов'язань та відповідальності ", —  наголосили в Альянсі.

Нагадаємо, внаслідок санкцій за анексію Криму та агресію на Донбасі Росія втратила понад 300 млрд дол інвестицій та близько 6% економіки.

Нагадаємо, у 2014 році Росія анексувала український Кримський півострів. 16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим та в Севастополі окупаційна влада провела псевдореферендум про статус півострова, на якому більшість мешканців Криму начебто підтримали приєднання півострова до Російської Федерації. Міжнародна спільнота не визнає цього приєднання, лише кілька країн, серед яких Куба, Нікарагуа, Венесуела, Північна Корея, визнали півострів частиною Росії. В Україні Крим вважається тимчасово окупованою Росією територією.

Фото: Радіо Свобода
НАТО закликає Росію повернути Крим Україні і звільнити полонених

Новини по темі