Мобільний додаток

Політолог Сазонов про вибори-2019: після першого туру можливий конфлікт

18.03.2019 р., 10:17
Політолог Кирило Сазонов припускає, що після першого туру виборів президента можливий конфлікт і звинувачення в фальсифікаціях. Таку думку він висловив в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні.Зранку".
 
"Кандидати надто зосередилися на боротьбі між собою... я боюся, що незалежно від результатів голосування в першому турі буде конфлікт і звинувачення в фальсифікаціях, звинувачення в підкупі. Той, хто програє, ставитиме під сумнів легітимність самих виборів..", — зазначив Кирило Сазонов. 
 
За його словами, зацікавлених в розхитуванні ситуації багато навіть серед українських політиків, не кажучи вже про тих, хто перебуває в Росії.
 
"Ситуація складна. Думаю після  виборів мирного рукостискання не буде, будуть конфлікти, спори і взаємні звинувачення. Дай  бог нам пройти через цю смуту", — додав він. 
 
Крім того, коментуючи дії правоохоронців під час передвиборчої кампанії, політолог припустив, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зайняв рівновіддалену позицію і працює на перспективу парламентських виборів. 
 
"На даний момент заведено 16 справ за фактами спроби підкупу виборців на користь Порошенка і 21 кримінальна справа за фактами спроби підкупу на користь Тимошенко. Тобто на 5 справ більше заведено проти кандидата від Батьківщини. Так що поліція заводить справи на всіх без особливих обмежень, дістається і тим, і тим. Просто на фоні того, що СБУ проти президента нічого не має, така рівновіддалена позиція Авакова вже стала підставою звинувачувати його в тому, що він працює на Тимошенко. Насправді, Аваков працює на свою репутацію, орієнтуючись на парламентські вибори. Він хоче, щоб до нього не було жодних запитань", — сказав Сазонов.
 
За його словами, така позиція очільника МВС отримала підтримку серед партнерів України на Заході.
 
"Він (Аваков — ред.) недавно був в США. Вони там обговорювали план деокупації Донбасу, який Аваков запропонував, ну і, вочевидь, мова йшла про політику, оскільки він досить впливовий гравець в Україні. Очевидно, він отримав там якісь гарантії і він демонстративно і впевнено працює просто на чесні вибори, тобто справи заводяться на всіх", — сказав Кирило Сазонов. 
 
Зазначимо, в рамках передвиборчої кампанії в Україні МВС активізувало роботу щодо попередження підкупу виборців через так звані “сітки”. Це дало підстави оточенню окремих кандидатів у президенти звинувачувати Арсена Авакова в тому, що він нібито заангажований і став на сторону інших кандидатів. 
 
 
Нагадаємо, вибори президента України заплановані на 31 березня. Центральна виборча комісія України створила 199 окружних виборчих комісій для проведення виборів президента України. Дільничні виборчі комісії мають бути сформовані до 12 березня. ЦВК 8 лютого завершила реєстрацію, тоді було 44 кандидатів у президенти.  Зараз балотуються у президенти 39 кандидатів.
 
Слухати повну версію.
 
Фото: BBC
Політолог Сазонов про вибори-2019: після першого туру можливий конфлікт

Новини по темі