Мобільний додаток

Вони формують у глядачів правильний смак до фільмів – Алекс Малишенко про українські кіноклуби

15.03.2019 р., 12:41

В Україні починають активно з'являтися кіноклуби. Про перспективи та важливість цього культурного явища говорили в ефірі Радіо Культура в програмі Культура. Live зі співзасновниками кіноклубу Polotno Алексом Малишенком та Оленою Макаєвою.

 

Ведучі

Катерина Толокольнікова, Денис Денисенко

 

Алекс Малишенко розповів, що ідея кіноклубу була продовженням його освітньої діяльності у сфері кіно, але вже на більш дорослому рівні.

Олена Макаєва додала, що їхній кіноклуб дає змогу людям не лише дивитися, а й обговорювати кінокартини. Завдяки цьому, на її думку, люди можуть краще бачити те, чого не можна побачити після перегляду, але можна відчути після обговорення.

Співзасновниця кіноклубу також зазначила, що вони не є конкурентами  кінотеатру.

«Ми не заробляємо на цьому грошей. Люди приходять на покази безкоштовно, лише за реєстрацією. Якщо говорити про кінотеатри, то кіноклуб – це його доповнення, оскільки є фільми, які не потрапляють в широкий прокат. Для цього є кіноклуби, які мають можливість такі фільми показати для глядачів», – розповіла  вона.

Алекс Малишенко говорив про принципи та критерії відбору фільмів для показу.

«Ми намагаємось обирати кіно, яке цікаве глядачу. Воно не зовсім масове. Ми беремо фільми, які виділяються з ряду інших цікавістю своєї ідеї чи художнім оформленням. У нас був, наприклад фільм «Брама» Володимира Тихого, «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк, «Майдан» Сергія Лозниці», – поділився він.

Олена Макаєва  пояснила, чому одні українські фільми можуть стати успішними, а інші – провальними.

«У нас недостатня промоція картин. У нас мало фільмів, які мають потужну рекламу. Створення фільму – це є створення продукту, це бізнес, і він має кілька ланок, а не лише творчу складову. Тому фільми виходять в прокат, люди про них нічого не знають, люди на них не йдуть. Це спричинено браком уваги до реклами від творців фільму», – вважає вона.

Алекс Малишенко додав, що категорія «успішність» для кіно є двозначною і залежить від мети, яку ставлять перед собою творці фільми.

«Є комерційні фільми, метою яких є приваблення глядача й заробляння коштів, а є фестивальні, які міряються фестивальними успіхами. Наприклад, у нас фільм «Донбас» Сергія Лозниці доволі мало заробив в українському прокаті, але при цьому він має численні нагороди . І тут постає питання – це провал чи успіх?», – розповів він.

Слухати ефір детальніше

 

Алекс Малишенко, Олена Макаєва, Катерина Толокольнікова, Денис Денисенко

Вони формують у глядачів правильний смак до фільмів  – Алекс Малишенко про українські кіноклуби