Мобільний додаток

У Раді є бажання штучно затягнути розгляд законопроекту про мову — нардеп

12.03.2019 р., 19:01
У Верховній Раді є бажання штучно затягнути розгляд законопроекту про державну мову. Про це в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні.Ввечері" повідомила народний депутат України, перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Ірина Подоляк.
 
"Я бачу, що є бажання штучно затягнути обговорення поправок до законопроекту про державну мову. На превеликий жаль, законопроект про державну мову використовується як "щуп", яким вимірюють рівень масла в автомобілі. Хочуть просто дотягнути його ледь не до другого туру президентських виборів, інструменталізують, використовують", — зазначила Ірина Подоляк.
 
За її словами, якщо закон не буде ухвалений до першого туру президентських виборів, це відобразиться на рейтингах кандидатів у президенти. 
 
"Якщо законопроект не буде проговорений і проголосований у наступний четвер, тобто це 21 березня, то є велика загроза, що він не буде ухвалений. Будемо боротися далі, але насправді це буде велика криза. Я думаю, що неухвалення цього закону суттєво вплине на рейтинги кандидатів у президенти, а також на вибори до Верховної Ради", — вважає Ірина Подоляк. 
 
4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної". У ньому зазначено, що єдиною державною офіційною мовою в Україні є українська. У документі  також буде визначено коло осіб, зобов'язаних вільно володіти державною мовою.
 
12 березня Верховна Рада розпочала розгляд законопроекту у другому читанні.
 
Слухати повну версію.

Новини по темі