Такі рішення змінюють суспільну правосвідомість — педагог про перше покарання за булінг

Такі рішення змінюють суспільну правосвідомість — педагог про перше покарання за булінг

Рішення про адміністративне покарання за булінг школах змінюють правосвідомість українців. Таку думку в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні.Зранку" висловила старша викладачка кафедри психології та педагогіки Києво-Могилянської академії Оксана Брик.
 
"За допомогою таких рішень, за допомогою того, що починають працювати закони, змнюється суспільна свідомість і суспільна правосвідомість. В суспільстві потрібно виховувати нетерпимість до цього явища (булінгу — ред.), осуд до цього явища, в тому числі там, де це найбільше фіксується — в школах. Безумовно, до цього мають бути готові і педагоги і управлінський персонал, зокрема завучі і директори шкіл", — зазначила Оксана Брик. 
 
Зазначимо, 2 березня Нетішинський міський суд схвалив перше в Хмельницькій області рішення щодо притягнення до адміністративної відповідальності особи за вчинення булінгу. 
 
18 грудня 2018 року Верховна Рада України ухвалила закон щодо протидії білінгу, який передбачає накладення штрафів за цькування у закладах освіти. Зокрема, вчинення булінгу тягне за собою накладання штрафів від 850 до 1700 грн, або громадські роботи на 20-40 годин.
 
Слухати повну версію.