Мобільний додаток

Біологиня розповіла, що таке "усміхнена депресія" і як її розпізнати

26.02.2019 р., 08:51

Депресію описують як стан занепаду сил, порушення сну та апетиту, страх і паніку, неможливість вранці встати із ліжка, небажання виходити із дому та сумний вираз обличчя. І так має тривати принаймні два тижні поспіль. Але депресія інколи виглядає геть інакше. В ефірі UA:Радіо Культура в програмі "ФізКультура" говорили про так звану "усміхнену депресію" і те, як її розпізнати і як їй запобігти.

Ведуча:

Дарія Озерна

Люди намагаються компенсувати сум успішністю та удаваним щастям, причому – часто несвідомо. Отже, можна виглядати радісною, бути не самотньою і навіть успішною людиною, займатися спортом, і помирати в під маскою від страху, непевності і відчаю. Такі люди не розуміють, що в них депресія. Низька самооцінка, сонливість, брак сил, безпорадність та відчуття нікчемності не проявляються на людях, лише на самоті. Люди запевняють себе та інших, що у них все гаразд. Але це не так.

Саме вони ризикують покінчити з собою – люди із клінічною депресією, на щастя, часто на це сил не знаходять. Усміхнена депресія притаманна людям, схильним довго обмірковувати події, песимістичним, які не роблять в житті те, що хотіли би, і які не можуть знайти те, що вважають сенсом життя. Такі люди можуть щиро радіти повідомленням від друзів чи добрим словам близьких, але уже за хвилину повертаються до свого стану. Таку депресію підсилюють соціальні мережі, де всі виставляють себе успішними та радісними, і порівнюють себе із іншими. Інша сторона - неможливість проявляти свої почуття із близькими, які їх певно що знецінять та відкинуть.

Цей стан не належить до психічних хвороб. Усміхнена депресія посилюється над вечір, на відміну від класичної клінічної депресії, для якої найтяжчий час – це ранок. А от спати хочеться більше, ніж зазвичай, і їсти теж.

Що робити?

Передусім, слід знати, що такий стан існує і ви не одні такі. Ця форма депресії дуже добре піддається лікуванню. Не намагайтеся усміхатися і зображати щасливу людину, якщо всередині порожньо. В такому стані корисна психотерапія і відверте спілкування хоча би із однією близькою людиною.

Запобігти такій формі депресії можна, створивши середовище, де люди можуть вільно проявляти свої почуття. Не намагайтеся себе обманути, відчувайте свій справжній стан і вчасно звертайтеся по допомогу. І частіше питайте в інших: "як насправді твої справи?" - навіть в людей, які мають вигляд дуже щасливих та радісних. Особливо в них.

Прослухати детальніше можете за посиланням

Новини по темі