Мобільний додаток

Екс-начальника генштабу ЗСУ Заману доправили в суд

25.02.2019 р., 15:12

Колишнього начальника Генштабу Збройних сил України Володимира Заману доправили до Печерського районного суду.

Про це повідомила у Фейсбук речниця генпрокурора Лариса Сарган.

"Екс-начальник Генштабу ЗСУ Володимир Замана, якому вручено підозру у державній зраді (ч.1 ст.111 КК України), доправлений до Печерського районного суду (вул. Хрещатик) для обрання йому міри запобіжного заходу. Початок засідання о 15.00, суддя В.Підпалий", — повідомила Сарган.

Вона також додала, що стаття 111 Кримінального кодексу України не передбачає альтернативи застави.

Як раніше повідомляв генеральний прокурор Юрій Луценко, військова прокуратура спільно з СБУ затримала екс-начальника Генштабу Володимира Заману, йому було вручено підозру.


За його словами, у підозрі йдеться, що в період 2012-2014 років він особисто скоротив склад ЗСУ більше, ніж передбачалося законом, розформував 70 військових частин і з’єднань, в тому числі — зенітні ракетні бригади і дивізіони, 19 авіаційних частин, а бригаду тактичної авіації звів до ескадрильї.

"В ці роки відбулося знищення військових комісаріатів, що заблокувало мобілізацію в 2014 році. Реформа структури ЗСУ фактично готувала анексію Криму та "Новоросії". Крім цього, саме В. Замана видав директиву, якою підпорядкував керівнику Військово-морських сил (майбутньому зраднику адміралу Ільїну) всі частини тактичної групи "Крим" ЗСУ, що фактично паралізувало опір українських військовослужбовців у час російської агресії", — написав генпрокурор.

Луценко також додав, що це вже четверта підозра вищим військовим керівникам за державну зраду.

Фото: gettyimages

Екс-начальника генштабу ЗСУ Заману доправили в суд

Новини по темі