Мобільний додаток

Ліщина прокоментував заяву Росії про нібито відмову ЄСПЛ у справі полонених моряків

22.02.2019 р., 14:55

Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина спростував заяву мін'юсту Росії, що нібито ЄСПЛ відмовив задовольнити запит української влади в забезпечувальних заходах щодо подій в Керченській протоці.

Про це уповноважений написав у Фейсбук.

"По-перше, в ЄСПЛ немає справи щодо "затримання кораблів". Права є у моряків, які були незаконно захоплені в полон російською владою і щодо порушення прав яких Мінюст України подав до ЄСПЛ міждержавну заяву проти РФ.

По-друге, 4 грудня 2018 Суд за заявою Мін‘юсту України виніс рішення про застосування заходів попереднього характеру за Правилом 39 Регламенту Суду, яким Суд зобов’язав Уряд РФ "забезпечити належне медичне лікування тим ув’язненим українським військово-морським службовцям, хто потребує цього, у тому числі тих, хто був поранений".

По-третє, Мін‘юст РФ 10 та 19 грудня 2018 р. звертався до Суду із заявами про скасування цього рішення, але Суд кожен раз відмовляв у таких заявках та підтверджував дію заходів за Правилом 39.

По-четверте, 15 лютого 2019 Мін’юст України звернувся до ЄСПЛ із додатковою заявою по Правилу 39. Ми надавали Суду додаткову інформацію щодо медичного стану трьох поранених моряків (зокрема, документи, отримані від МОЗ) і звертав увагу Суду на те, що їхнє переведення до Лєфортово ставить під сумнів можливість надання їм медичної допомоги в цьому закладі. Уряд України просив Суд дати інструкції Уряду РФ перевести моряків до спеціалізованих медичних установ для подальшого лікування і пропонував послуги відповідних українських медичних закладів, які були готові надати такі послуги безкоштовно", — повідомив Ліщина.

За його словами, ЄСПЛ у відповідь на цю додаткову заяву зазначив наступне: "19 лютого 2019 року Голова Секції прийняв рішення, що це клопотання відповідає клопотанню України від 28 листопада 2019 року, та відповідно охоплюється вказівками щодо тимчасових заходів за Правилом 39, наданими Європейський судом 4 грудня 2018 року".

Іншими словами, каже Ліщина, суду не треба додатково вказувати російській владі на необхідність надання пораненим морякам відповідної медичної допомоги, зокрема в спеціалізованих медичних установах.

"Уряд Росії має це зробити сам на підставі рішення суду про запровадження заходів за Правилом 39 від 4 грудня 2018 року", — додав він.

Нагадаємо, сьогодні зранку на сайті міністерства юстиції Росії було опубліковано повідомлення про те, що "Європейський суд з прав людини повідомив міністерство юстиції Росії про відмову в задоволенні запиту української влади про застосування нових забезпечувальних заходів у справі про затримання кораблів ВМС України російськими прикордонниками в Керченській протоці 25 листопада 2018 року".

За інформацією мін'юсту Росії, "доводи української влади і представлені матеріали не переконали ЄСПЛ в необхідності задоволення заявлених вимог. За результатами їх розгляду суд визнав, що запит не містить нових аргументів і є ідентичним заявленому раніше зверненням, на яке російська влада вже представляла вичерпну відповідь".

Нагадаємо, тиждень тому російський омбудсман Тетяна Москалькова повідомляла, що пересвідчилася у тому, що трьом українським полоненим морякам дійсно потрібна медична допомога.

25 листопада минулого року українські кораблі в Азовському морі захопив спецназ Росії, кораблі з екіпажами були доставлені в Керч. Пізніше в окупованому Сімферополі суд арештував і звинуватив українських моряків у порушенні кордонів Росії. Згодом їх відправили до московських СІЗО.

Ліщина прокоментував заяву Росії про нібито відмову ЄСПЛ у справі полонених моряків

Новини по темі