Мобільний додаток

Суд продовжив термін досудового розслідування у справі Гандзюк

22.02.2019 р., 14:01

Шевченківський районний суд Києва продовжив термін досудового розслідування у справі про вбивство Катерини Гандзюк до 3 липня.

Про це повідомляє Суспільне.

Під час судового засідання прокурор Вікторія Калита вказала на виняткову складність вказаного кримінального провадження та попросила продовжити строк досудового розслідування у справі.

"Найкоротшим строком, достатнього для розслідування, завершення зазначених процесуальних дій та досудового розслідування у кримінальному провадженні є 11 місяців. У зв'язку з цим прошу продовжити строк досудового розслідування у кримінальнному провадженні до 3 липня 2019 року", — заявила вона.

У свою чергу адвокат Владислава Мангера Дмитро Ільченко заявив про затягування справи стороною обвинувачення.

"Розуміючи, що якщо справу передавати до суду зараз і змінювати кваліфікацю, це буде мати резонанс, тому сторона обвинувачення тягне справу до літа, щоб впав суспільно-політичний резонанс, щоб в липні чи в серпні передати до суду, і вказати, що то не вбивство, а легкі чи середні тілесні ушкодження", — зауважив він.

Нагадаємо, 21 лютого прес-служба суду повідомила, що сьогодні розглядатиметься клопотання у справі замаху на Катерину Гандзюк.

"На розгляд до Шевченківського районного суду м.Києва надійшло клопотання про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою Мангера В.М., Левіна О.О., Павловського І.В., Торбіна С.В. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.27 (види співучасті), п.п.4, 6, 11, 12 ч.2 ст.115 (умисне вбивство) КК України, за підозрою Грабчука М.О., Васяновича В.О., Вишневського В.В., Горбунова В.А. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15 (замах на злочин), п.п.4, 12 ч.2 ст.115 КК України, а також за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.15, п.11 ч.2 ст.115, ч.2 ст.258 (терористичний акт) КК України", — йшлося в повідомленні прес-служби.

11 лютого генеральна прокуратура оголосила Владиславу Мангеру про підозру в організації вбивства активістки та радниці мера Херсона Катерини Гандзюк. За версією слідства, підозрюваний вирішив організувати умисне вбивство "керуючись особистою неприязню до жінки".

12 лютого Шевченківський районний суд міста Києва почав обрання запобіжного заходу для Мангера. В ніч з 14 на 15 лютого суд заарештував його до 3 березня. Його взяли під варту із правом внесення застави.

15 лютого адвокат Мангера заявив про рішення внести заставу за підзахисного особисто. Того ж дня увечері його відпусти з СІЗО. Коли Мангер виходив з під варти, заявив журналістам, що "готовий співпрацювати зі слідством, аби знайти реальних злочинців".

18 лютого Мангер вийшов на роботу та взяв участь в апаратній нараді Херсонської облради.

Радниця мера Херсона, в.о. керуючої справами виконавчого комітету міської ради Херсона Катерина Гандзюк  померла в одній з лікарень Києва 4 листопада 2018 року. Це сталося через три місці після того, як активістку у Херсоні облили концентрованою сірчаною кислотою.

Фото: gettyimages

Суд продовжив термін досудового розслідування у справі Гандзюк

Новини по темі