Мобільний додаток

Луценко про росзлідування вбивств на Майдані: 46 підозрюваних втекли в Росію

20.02.2019 р., 14:09

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що 46 підозрюваних у вбивствах під час Євромайдану втекли в Росію.

Про це він написав у Фейсбук.

"Сьогодні, в день 5 річниці кривавих подій, я можу твердо сказати: слідство встановило не тільки 66 осіб виконавців, які підозрюються у вбивствах ( з них 46 - втекли в РФ, решта - під вартою). ГПУ цього року фактично завершило слідство про тих, хто віддав злочинні накази, що привели до вбивств і поранень на Майдані", — повідомив він.

За його словами, комісія експертів і залучених фахівців на підставі 988 томів матеріалів слідства дійшла висновку, що загибель та поранення учасників мирних зібрань на Майдані знаходиться в прямому причинному зв'язку з рішеннями і діями екс-президента Януковича, екс-голови СБУ Якименка та його підлеглих Тоцького, Ганжі, Потієвського, Щеголєва, екс-міністра внутрішніх справ Захарченка та його підлеглих Шуляка, Конопляника, Миколенка, міністра оборони Лебедєва, екс-начальника Генштабу Замани.

Луценко також заявив, що кримінальна справа піде на ознайомлення захисту і в суд відразу після рішення Верховної Ради про продовження процедури заочного засудження.

Нагадаємо, начальник управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк повідомляв Українському радіо, що на сьогодні є обвинувальні акти щодо 288 осіб, підозрюваних у розстрілах людей на Майдані у 2014 році. За його словами, розслідування включають епізоди, починаючи з листопада 2013 року по лютий 2014 року. Це епізоди побиття, катувань, застосування насильства до мітингувальників, арешти, злочини "тітушок" а також вбивства.

Юрій Луценко, фото з його офіційної Фейсбук-сторінки

Луценко про росзлідування вбивств на Майдані: 46 підозрюваних втекли в Росію

Новини по темі