Мобільний додаток

Магда: прагнення ЄС не тільки санкціями тиснути на Росію, але і допомогти Приазов’ю є позитивним

19.02.2019 р., 09:25

Прагнення Європейського Союзу не тільки санкціями тиснути на Росію, але і допомогти українському Приазов’ю є позитивним, переконаний директор Інституту світової політики Євген Магда. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" він прокоментував можливість запровадження "азовських санкцій" проти Росії та підсумки Мюнхенської безпекової конференції.

Ведучі:

Богдан Буткевич, Христина Стець

"Я позитивно оцінюю прагнення Європейського Союзу не тільки санкціями тиснути на Росію, але і допомогти українському Приазов’ю. Це, можливо, у чомусь навіть важливіше, ніж завдати санкцій Росії. Ці санкції важко узгоджувати серед 28 країн-членів ЄС. Те, що Європейський Союз 5 років поспіль запроваджував нові санкції проти Росії і не скасував попередні — це все-таки перемога, а не щось інше", — зазначив Євген Магда.

Експерт прокоментував, що "у Мюнхені ми побачили, що Ангелу Меркель рано відправляти на пенсію, а також я б не сказав, що виступ Петра Порошенка не був почутим. Крім того, ми побачили Лаврова, який досить несподівано заговорив про загальноєвропейський дім, про необхідність його перебудови, про взаємини між Європейський та Євроазійським Союзами".

Євген Магда зауважив, що 90% європейських політиків не можуть відмовитись від бізнесу з Росією.

"Слухати, давати можливість висловитись своєму опоненту — це елемент європейської політичної культури. Європа більш сита, більш зацікавлена у безпеці. І є велика кількість людей, яка користується цими нормами і політичними звичаями для того, аби повертатись до бізнесу з Росією, бо це великі гроші. Росія, з одного боку, говорить, що "ми будемо вам продавати енергоносії по передбачуваній ціні, а навзаєм ми у вас будемо купувати високотехнологічні товари з високою додатною вартістю, тобто ми будемо створювати вам економічне зростання". І повірте, 90% європейських політиків не можуть від цього відмовитись, бо вони думають про наступні вибори. А Путін про наступні вибори не думає", — сказав він.

Магда додав, що не можна сказати, що Європейський Союз не бачить ситуації в Україні, але у кожної крани ЄС є свої інтереси.

"Не можна сказати, що Європейський Союз не бачить ситуації в Україні, але у кожної крани ЄС є свої інтереси. Україні треба, насамперед, не жити ілюзіями, що світ обертається навколо нас. Дуже багато слів було сказано про наш унікальний потенціал, про наших унікальних людей, і вони часто мають від собою підстави. Але все ж потрібно показувати реальні зміни. Нам доведеться або ефективніше шукати спільну мову з нашими центральноєвропейськими сусідами найближчим часом, або їх своєрідно перестрибувати у якомусь сенсі, щоб дострибувати до старої Європи зі своїм потенціалом. ЄС хоче бачити на достатньо зрозумілими, і це непросте завдання не на один рік", — підсумував Магда.

Нагадаємо, 15 лютого стало відомо про те, що Європейський Союз вже узгодив санкції проти 8 росіян через агресію у Азовському морі. Серед осіб, які потраплять під санкції, можуть бути як офіцери, які були залучені до інциденту у Керченській протоці, так і російські судді, які здійснювали подальше затримання українців.

Під час Мюнхенської безпекової конференції, яка проходила з 15 по 17 лютого 2019 року, було підтверджено, що ці санкції будуть введені.

На конференції канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що вона на боці президента України Петра Порошенка, але Росія залишиться партнером Німеччини. За її словами, "російський газ залишається російським незалежно від того, як він надходить – через Балтійське море чи через Україну".

Прослухати повну версію.

На фото — Євген Магда, facebook.com/yevhen.mahda

Магда: прагнення ЄС не тільки санкціями тиснути на Росію, але і допомогти Приазов’ю є позитивним

Новини по темі