war

Марія Якубовська: ОТГ сама має вирішувати, як обслуговувати пенсіонерів — у відділеннях чи мобільними групами

18.02.2019 р., 09:53

 

 

Чи потрібна пошта в селах, об’єднаних територіальних громадах? Чи є у селах банкомати і термінали? Де і як селянам можна отримати або переказати гроші? Що таке мобільні або пересувні поштові відділення, як вони діють, розповіли в ефірі Українського радіо в програмі "Вся країна. Сучасна громада" директорка Дніпропетровського центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна, голова Сурсько-Литовської ОТГ Григорій Андрєєв з Дніпропетровщини та начальник гуманітарного відділу Жидичинської ОТГ Наталія Штабна і заступниця голови Заборольської ОТГ Марія Якубовська з Волині.

Які зміни вже сталися на Волині та у Дніпропетровській області у сфері надання поштових послуг? Можливо, слід запровадити мобільні відділення, які приїжджали б раз на місяць чи за певним розкладом?

Марія Якубовська: мобільні відділення можливі більше у селах віддалених, наприклад, більше 50 км. від міста, тому що там менша кількість населення. Коли у нас, у наших поштових відділеннях обслуговується більше тисячі пенсіонерів, дві з половиною тисячі пенсіонерів. Навіть тижня, напевно, не вистачить, щоб їх усіх вишикувати в черги і вони мають чекати. Можливо, це питання треба вивчати детальніше.

Там, де маленькі села, де менша кількість населення, там, можливо, краще мобільне обслуговування, але тут, де ближче до міста і люди не завжди мають можливість поїхати… А на сьогоднішній час це і недешеве задоволення, враховуючи наші транспортні витрати, то для пенсіонера навіть ті 20 гривень туди і назад проїхати – це для нього певний харчовий набір продуктів. Можливо, просто потрібно підходити індивідуально. Кожна громада, я думаю, має виробити свій стиль роботи і запропонувати для обговорення цей стиль обслуговування пенсіонерів у відділеннях чи мобільними групами.

Т.в.о. начальника Управління інфраструктури Полтавської ОДА Сергій Марчишинець сказав, що "Робота "Укрпошти" – це не лише поштові відправлення, а й керування важливими для певної категорії населення напрямками, оскільки ВПЗ (відділення поштового зв'язку) є центральними на території певних громад". У коментарі зазначалося, що "Укрпошта" має все це узгоджувати. Ви можете вплинути на це?

Григорій Андрєєв: авжеж. Це з головами, з депутатами мають все узгоджувати.

Олена Тертишна: я вважаю, що "Укрпошта", як державна організація, надаючи державні послуги населенню, має узгоджувати з органами місцевого самоврядування, в особі їх керівників, депутатського корпусу, питання свого функціонування в тому разі, якщо воно змінюється.

Прослухати повну версію розмови.

 

Новини по темі