Мобільний додаток

Біологиня розповіла, чи справді алкоголь заспокоює

15.02.2019 р., 10:05

В компанії малознайомих людей, чи коли нам сумно і ніяково, інколи хочеться випити щось міцне, заспокоїтися та розвіятися нарешті. Але чи справді алкоголь заспокоює говорили в ефірі UA:Радіо Культура в програмі "ФізКультура".

Ведуча:

Дарія Озерна

Алкоголь дійсно пригальмовує наш мозок і знімає певні блоки. Чому? Бо він імітує дію гама-амінобутирової кислоти, гальмівного нейромедіатору. Саме гама-амінобутирату бракує мозкові людей, що переживають посттравматичне порушення. До того ж алкоголь блокує дію нейромедіатору збудження, глутамату. Тож гальмування алкоголем і зняття тривожності певною мірою діє.

Алкоголь імітує дію окситоцину. Це нейромедіатор та гормон, який виділяється коли нам добре і затишно із кимось, коли ми кохаємося чи просто обіймаємося, а також коли ми перебуваємо серед однодумців чи під час пологів. Преса охрестила окситоцин гормоном любові, але це хибне визначення. Так ось, саме подібність дії алкоголю до дії окситоцину робить оточуючих привабливішими в очах п’яненької людини і допомагає долати страх соціуму.

Але тут все хороше і закінчується. Як тільки рівень алкоголю знижується, наша тривожність повертається із ще більшою силою. А люди, що долають страх незнайомців за допомогою чарки, часто стають залежними.

Алкоголь дієвий, але сумнівний спосіб зняти напруження. Крім того, безпечної дози не існує, і вживати його не можна людям за кермом і вагітним жінкам. Якщо вам часто буває тривожно, то краще підіть в спортзал, до психотерапевта, сімейного лікаря чи невролога, або просто лягайте спати.

Прослухати детальніше можете за посиланням

Новини по темі